Atatürk Hayranı Hira Milli Savunma Bakanı Tarafından Ankara'ya Davet Edildi

Hakkari Yüksekova'da yaşayan 9 yaşındaki Hira Karahan tam bir Mustafa Kemal Atatürk hayranı. Kızının hayranlığını bilen baba, Hira için kardan Anıtkabir maketi yapmış ve Hira'nın Anıtkabir ile çektirdiği fotoğraf Türkiye gündemine yerleşmişti. Bu duygusal paylaşımın ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatı ile  3.Piyade Tümeni’nden subaylar aileyi ziyaret etti. Hira'yı Ankara'ya davet ettiler. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Hira'yı Ankara'ya getirmek için işlemlere başlattığını ifade etti. 

Anıtkabir Maketi ile Fotoğraf Paylaşan Hira Ankara'ya Davet Edildi

İnşaat ustası bir babanın kızı olan Hira Ankara'ya gidememiş ve Anıtkabir'i ziyaret edememişti. Babasının hazırladığı maket ile fotoğraf çektiren Hira'nın Atatürk sevgisine Bakar Hulusi Akar'dan sürpriz bir davet geldi. 3. Piyade Tümeni’nde görevli Ceyda Binbaşı ve ekip arkadaşları Hira ve ailesini ziyaret ederek, Ankara'ya davetli olduklarını söyledi. 

Hakkari'li Hira'ya Hediye Götürdüler

Hakkari Yüksekova'da yaşayan Hira'yı ziyaret eden subaylar ile ilgili duygularını paylaşan Hira, şu sözlere yer verdi:

 "Bize hediyeler getirdiler çok sevindim. Asker amcalar ablalar geldi çok mutluyum. Sayın Bakanımız bizi Ankara'ya davet etti. Bu yüzden çok mutlu olduk”

Milli Savunma Bakanlığı Twitter Hesabından Paylaştılar

Hira'nın Ankara'ya davet edilişini Twitter hesabından paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, şu sözlere yer verdi:

“Hakkâri/Yüksekova’da yaşayan minik Hira’nın Atatürk’ü çok sevdiğini ve Anıtkabir’i ziyaret etmek istediğini duyduk. Bakanımız Sn. Hulusi Akar’ın daveti üzerine yolculuk hazırlıklarına başlayan Hira’mızı Ankara’da heyecanla bekliyoruz. Evinde ziyaret ettiğimiz minik Hira, asker abi ve ablalarına babasının yaptığı kardan Anıtkabir’i gezdirerek evinde sıcacık çay ikram etti. İçimizi ısıtan Hira'mızı o güzel gözlerinden öpüyoruz.”

Mansur Yavaş Hira ve Ailesini Davet Etti

Hakkari Yüksekova'da yaşayan Hira'nın ailesine seslenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Hira ve ailesini davet etmek istediğini söyledi:

"Sevgili Mehmet, Bağımsızlığın, demokrasinin, adaletin önemini ve bir milletin verdiği mücadeleyi güzel kızımız Hira'ya, Milli Mücadelemizin kalbinde, Anıtkabir'de anlatmak isterim. Sizi ve değerli ailenizi ağırlamaktan onur duyarım."

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6331513/ataturk-hayrani-hira-milli-savunma-bakani-tarafindan-ankaraya-davet-edildi