İzmir Karabağlar'da 75 Milyonluk Projeye Atatürk Adı Verilecek

İzmir Karabağlar Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, maliyeti 75 milyon TL olacağı tahmin edilen, yakında temeli atılacak olan 'Karabağlar Gençlik Merkezi Projesi' ile ilgili bilgiler verdi. Belediye Başkanı Selvitopu, proje için  "Tamamlandığında adının Atatürk Gençlik Merkezi olması için meclisimize teklif sunacağız" dedi. 

Muhittin Selvitopu: İzmir'e Değer Katacak Bir Tesisi Yaşama Geçireceğiz

Karabağlar Belediye Meclisi’nin şubat ayı toplantısında Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yakında temelini atılacak olan Karabağlar Gençlik Merkezi hakkında bilgiler verdi. Projenin bir örnek oluşturacağını ve ilçenin önemli bir eksiğini gidereceğini vurgulayan Selvitopu şu açıklamayı yaptı:

“İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte, sadece Karabağlar’a değil tüm İzmir’e değer katacak bir tesisi yaşama geçireceğiz. Tamamlandığında da adının ‘Atatürk Gençlik Merkezi’ olması için meclisimize teklif sunacağız. Amatör spor kulüpleriyle defalarca görüştüm. Onların da en büyük beklentisi, bu projenin bir an önce yaşama geçmesi. Böylesine büyük bir yatırım Karabağlar’da yok. Gençlerin zamanlarını sporla geçirmesi, kötü alışkanlıklardan uzak kalması için ne gerekiyorsa yapacağız. Farklı kurumların bu alanda yapacakları her türlü yatırımın da yanında olacağız.” 

Selvitopu: İzmir Kamuoyu, Halkın Parasını Nasıl Koruduğumuzu Çok İyi Biliyor

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meclis toplantısında İzmir kamuoyunun, halkın parasını nasıl koruklarını çok iyi bildiklerini ifade etti ve daha önce yaklaşık olarak 3 milyon liralık yatırımla neler yapıldığına dair bilgiler verdi. Selvitopu, temeli yakında atılacak proje hakkında da şu bilgileri verdi:


“Yaptığımız yatırımlarla, kamu kaynaklarını doğru alanlara yönlendirme ve halka hizmet edecek projeleri yaşama geçirme gayretindeyiz. İzmir kamuoyu halkın parasını nasıl koruduğumuzu çok iyi biliyor. Kimsenin endişesi olmasın! Nasrettin Hoca projemiz de tamamlandığında, İzmir'deki okullarda eğitim gören çocuklarımız burayı severek kullanacak. İzmir'in farklı noktalarından gelecek çocuklarımız, bu merkezden yararlanacak. Umarım pandemiyi en kısa sürede atlatır ve burayı çocuklarımızla buluştururuz.”

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6339499/izmir-karabaglarda-75-milyonluk-projeye-ataturk-adi-verilecek