TÜSİAD Boğaziçi Üniversitesi Rektör Protestolarında Yaşanan Gözaltıları Değerlendirdi | Öğrencilerin Sesine Kulak Vermenin Neden Önemli Olduğunu Açıkladı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylar hakkındaki değerlendirmesini, yazılı bir metin ile paylaştı. Öğrencilerin sesinin duyulmasının önemine işaret eden Dernek, açıklamada öğrencilerin fikir özgürlüğüne odaklanmanın büyük bir ilerleme olacağını söyledi. 

TÜSİAD Boğaziçi Üniversitesi Rektör Protestolarında Yaşanan Gözaltıları Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Rektör Melih Bulu'yu protesto ederken gözaltına alınan öğrencileri ve yaşanan durumu değerlendiren Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), "Gençler zekaları, eğitimleri ve umutlarıyla ülkemizin geleceğidir. Boğaziçi Üniversitesi ve tüm üniversitelerde gençlerin sesine kulak vermeye, bilime, fikir özgürlüğüne ve uzlaşıya dayanan değerleri yaşatmaya odaklanmalıyız" ifadesini kullandı. 

TÜSİAD Öğrencilerin Sesine Kulak Verme Çağrısı Yaptı

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin protesto ve eylemler sırasında gözaltına alınmaları konusunda yaptığı açıklamada öğrencilerin zekasına, bilime ve fikir özgürlüğüne odaklanılması gerektiğini söyledi:

"Gençler zekaları, eğitimleri ve umutlarıyla ülkemizin geleceğidir. Boğaziçi Üniversitesi ve tüm üniversitelerde gençlerin sesine kulak vermeye, bilime, fikir özgürlüğüne ve uzlaşıya dayanan değerleri yaşatmaya odaklanmalıyız. 
Ekonomi, hukuk ve demokrasi reformlarının yeniden gündeme geldiği bu dönemin, barışçıl, kimseyi ayrıştırmayan, kapsayıcı yaklaşım ve çözümlerin öne çıkarılması için bir fırsat olarak değerlendirilmesini diliyoruz.
Ülkemiz güçlü ve özerk kurumlar, eğitim, bilim ve teknolojiyle gelişecektir. Genç nesillerin kendi ülkesinde değer yaratabileceği ve fikir zenginliği oluşturabileceği bir iklimi hep birlikte sağlayabilmeliyiz."

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6342873/tusiad-bogazici-universitesi-rektor-protestolarinda-yasanan-gozaltilari-degerlendirdi-ogrencilerin-sesine-kulak-vermenin-neden-onemli-oldugunu-acikladi