Hrant Dink Davasında Sıcak Gelişme : Davanın 14 Yıl Sürmesine Neden Olan Sanık Savunmaları Tamamlandı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, 76 kamu görevlisinin çinde olduğu davada bugün son savunmalar alındı. Sanık Ali Fuat Yılmazer savunmasında şunları söyledi:

“Ergenekon ve Balyoz ile ilgili gelişmeleri dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ben bizzat ilettim”

Ali Fuat Yılmazer Davaya SEGBİS ile Katıldı 

Çağlayan Adliyesi 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Hrant Dink davasında bugün mütalaaya karşı son savunmalar alındı. Ev hapsi kararı ile tutuksuz sanık olarak yargılanan eski Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Ali Öz duruşmada hazır bulundu. Tutuklu sanık eski İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ise duruşmaya SEGBİS yöntemiyle katıldı.

Ali Fuat Yılmazer: Gelişmeleri Erdoğan’a Bizzat İlettim

Ali Fuat Yılmazer yaptığı savunmasında  şu ifadeleri kullandı ve Dink ailesinden beyan alınmak üzere dava 10 Şubat 2021 Çarşamba gününe ertelendi:

“Ergenekon ve Balyoz ile ilgili gelişmeleri dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a ben bizzat ilettim ve talimatlara göre hareket ettim. Tüm F3 F4 raporlarını Yasin Hayal ile ilgili tüm arşivimizde ne var ne yok savcılığa göndermişim. Savunmaların bir şey değiştirmeyeceğini biliyorum. Zerre talebim yok”

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6345867/hrant-dink-davasinda-sicak-gelisme-davanin-14-yil-surmesine-neden-olan-sanik-savunmalari-tamamlandi