CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Şahsım Rejimi' Ülkemizin Kasasını Boşalttı

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak ağır eleştirilerde bulundu. Öztrak, 'Şahsım Rejimi' eleştirisini şu cümlelerle yaptı:

“Bunların gözleri, kulakları, kalpleri mühürlenmiş.  Milleti unutmuşlar, milletin halini görmüyorlar. Sesini duymuyorlar. Erdoğan’ın ‘şahsım rejimi’nde, saraydakilere ballı börek, millete askıda kuru ekmek. Erdoğan’ın ‘şahsım rejimi’ ülkemizin kasasını boşalttı"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak Basın Toplantısı Düzenledi: Erdoğan'ın Şahsım Rejiminde Saraydakilere Ballı Börek

CHP'li Faik Öztrak, CHP genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi ve şu açıklamayı yaptı: 

“Millet kuru ekmek yiyorsa, aç değildir' diyen bunlar. 'Kapanan dükkan yok' diyen bunlar. 'Evime ekmek götüremiyorum' diyenin başına, 'Al, keyif çayı iç' diye çay paketi çalanlar bunlar. Memlekette çöp konteynerlerinden, pazar döküntülerinden rızkını toplayanlar için 'Rastgele çekilen fotoğraflar' diyen bunlar. Bunların gözleri, kulakları, kalpleri mühürlenmiş. Milleti unutmuşlar, milletin halini görmüyorlar. Sesini duymuyorlar.
Erdoğan’ın şahsım rejiminde, saraydakilere ballı börek, millete askıda kuru ekmek. Erdoğan’ın 'şahsım rejimi' ülkemizin kasasını boşalttı. Kayınpeder, damat bir oldular, Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doları buhar ettiler. Şimdi Merkez Bankası Başkanı bu giden dolarları yerine koymak için 'Bu yıl uzunca bir süre faizler yüksek kalacak' diye açıklama yapıyor. Bu maliyete ne uğruna katlandık? Bir kuru inat uğruna. Bu dövizler kime gitti, kaçtan gitti hala kimse bilmiyor. Bu işi yapanlar hakkında açılan bir soruşturma var mı? Ne gezer. Yeni atanan bakan ve başkan da üç maymunu oynuyor." 

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6355434/chp-sozcusu-faik-oztrak-sahsim-rejimi-ulkemizin-kasasini-bosaltti