Şampiyon ASKİ E-Spor Kadın Zula Takımı Bu Yıl da Birinciliği Hedefliyor | Mansur Yavaş E-Sporun Neden Önemli Olduğuna Değindi

Geçtiğimiz yıl lig şampiyonu olan ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı , 27 Şubat 2021 tarihinde başlayacak Zula Kadınlar Ligi öncesi kampa girerek hazırlıklarına başladı. Geçtiğimiz yıl ligi yenilgisiz tamamlayan ve şampiyon olan ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı dünyaca tanınma şansı bulmuştu. 

Mansur Yavaş E-Sporun Neden Önemli Olduğunu İfade Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent'te elde edilen bir başarı olan ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımını işaret ederken, E-Spor etkinliklerinin yaygınlaşmasının büyük öneme sahip olduğunu anlattı. Gençleri desteklemeye devam eden Yavaş sayesinde ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı, 27 Şubat 2021 tarihinde başlayacak "2. Zula Kadınlar Ligi" için kampa girdi.

Geçtiğimiz Yılın Şampiyonu Genç Kadınlar Bu Yıl da Şampiyonluk Hedefliyor

Zula Kadınlar Ligi’nin geçtiğimiz yıl hiç yenilgi almadan lig şampiyonu olurken, ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı , bu yıl da dijital ortamda Kadın Zula Takımlarının birbiri ile kıyasıya mücadele edeceği lig öncesi hazırlık çalışmalarına odaklandı. Yeni transferler ile takımına güç katan ABB ASKİ E-Spoı Kulübü Kadın Zula Takımı yeni sezonun da kazananı olmayı hedefliyor. 

ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı Oyun Tarzını Geliştiriyor

Takım kaptanı Zeycan Kedici (TwinkLe) ve arkadaşları Cansu Güven (TaO), Aleyna Aydır (LadyBug), Zeynep Gökhan (ZeyN), Gizem Aydın (CeoniX) ve Kamila Ekin (Narcius) içinde bulundukları sıkı bir tempoya sahip olan kampta birbirilerinin oyun tarzlarını öğrenmeye ve takım olarak çalışmaya odaklandılar. E-spor alanında yoğun bir çalışma temposu içine giren ASKİ E-Spor’un başarılı kadın ekibi, antrenmanlarına ara vermeden devam ediyor.

Koordinatör Tanju Kara : "Şampiyonluğun En Büyük Adayı Biziz" 

Geçtiğimiz yılın şampiyonu olan ABB ASKİ E-Spor Kadın Zula Takımı Genel Koordinatörü Tayfun Tanju Kara, takımın geçtiğimiz yıl ilk sezonu olduğunu anlatırken, ilk yılda şampiyon olmanın büyük bir başarı olduğunu ifade etti. Bu yıl da şampiyon olmak istediklerini açıklayan Kara bu düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: 

"Kadın Zula Takımımız 27 Şubat’ta başlayacak lig öncesi sıkı bir kampa girdi. Ekipler kamp dönemi için normalde ‘gaming house’ denilen bir terim kullanıyorlar, bu durumda takım bir evde toplanıyor ve çalışmalarını sürdürüyor. Biz bunu bir otelde yapmayı tercih ettik. Arkadaşlarımız burada birbirileriyle oynayarak takım oyununu pekiştirdiler. Bu sene de şampiyonluğun en büyük adayı biziz. Merak ettiğimiz ikincinin kim olacağı?”

ABB ASKİ E-Spor Kadın Takımı Başarmak İçin Emek Vermenin Önemine Değindi

Geçtiğimiz yılın şampiyonu, bu yılın da lider adayı ABB ASKİ E-Spor Kadın Takımı, çalışmadan ve egzersiz yapmadan zafer elde edilemeyeceğine işaret ederken, bolca egzersiz yaptıklarını açıkladılar.  

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6356907/sampiyon-aski-e-spor-kadin-zula-takimi-bu-yil-da-birinciligi-hedefliyor-mansur-yavas-e-sporun-neden-onemli-olduguna-degindi