Özgür Özel'den TBMM'ye Koronavirüs Mücadelesi İçin Genel Görüşme Çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, koronavirüsle mücadele de önlemlerin yetersiz olduğunu belirtirken, “Vaka sayılarındaki artış ihtimalleri, aşı tedarikinde yaşanan ve yaşanabilecek sorunlar ile virüsün mutasyona uğramasının mücadelede yaratacağı olumsuzlukları görüşmek için TBMM’de Koronavirüs başlıklı genel görüşme açılması çağrısında bulunacağız” dedi.

CHP'li Özel'den TBMM'ye ''Koronavirüs'' Çağrısı

CHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özel, yazılı açıklama yaparak koronavirüsle mücadele ve artış eğilimine giren vakaları değerlendirdi. Cumhurbaşkanı'nın dikkat çektiği ölüm sayılarındaki düşüşe rağmen vaka sayılarının arttığını vurgulayan Özel, “Vaka sayılarındaki artış ihtimalleri ve aralarında Bilim Kurulu üyelerinin de bulunduğu uzmanların Şubat ayı ortalarında yeni bir dalga beklediklerine ilişkin açıklamaları, aşı tedarikinde yaşanan ve yaşanabilecek sorunlar ile virüsün mutasyona uğramasının mücadelede yaratacağı olumsuzlukları görüşmek için TBMM’de genel görüşme açılması çağrısında bulunacağız” dedi.

“Tedbirler Mutasyonlu Virüslere Karşı Yetersiz”

Koronavirüs tedbirlerini yetersiz bulan Özgür Özel, salgınla ilgili görüşlerini paylaştı.

“İngiltere’de görülmeye başlayan mutasyonlu virüslere ilişkin olarak da yeterince tedbir alınmadığı görülmektedir. Sağlık Bakanlığı verilerine göre 196 kişide İngiltere mutasyonu, 2 kişide Güney Afrika, 1 kişide ise Brezilya varyantı tespit edilmiştir. Bu noktada mutasyonlu virüsle mücadele noktasında ele alınabilecekler değerlendirilmelidir. Tıpkı her gün açıklanan turkuaz tablo gibi, mutasyonlu virüsün kaç kişide görüldüğü, görüldüğü kentlerle birlikte kamuoyuna şeffaf bir biçimde iletilmelidir. Bir kez daha Sağlık Bakanlığı’na koronavirüsle mücadelede en etkin yöntemin şeffaflık olduğunu hatırlatıyor, mutasyonlu virüse ilişkin daha dikkatli tedbirler alınması gerektiği çağrısında bulunuyoruz.”

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6357435/ozgur-ozelden-tbmmye-koronavirus-mucadelesi-icin-genel-gorusme-cagrisi