Adana Semalarında Yamaç Paraşütü Şampiyonası

Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) tarafından düzenlenen ve Seyhan Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 5-7 Şubat tarihleri arasında  Adana semalarında gerçekleştirildi.

Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu (FAI) tarafından da akredite edilen Türkiye'nin en prestijli yarışmalarından biri oldu. Şampiyonada tüm zamanların başvuru rekoru kırılarak 228 başvuru yaptı ve şampiyonada 23 ilden 70 sporcu yarıştı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, sporculara ilk günden beri eşlik etti ve Adana’nın sportif faaliyetler bakımından çok özel bir kent olduğuna dikkati çekti.

Başkan Akay, "Yılın 10 Ayında Rahatlıkla Yapılabilir"

Başkan Akay, Adana’nın, iklim koşulları, coğrafi özellikleri ve spor geçmişi nedeniyle yılın tamamında her türlü sporun rahatlıkla yapılabildiği çok az sayıdaki illerden biri olduğu vurgusunu yaparak şunları dile getirdi:

“Dünyada ve ülkemizde çok hızlı yayılan bir spor olan yamaç paraşütü de kentimizde yılın 10 ayında rahatlıkla yapılabilir. Adana’nın bir spor kenti olması hedefi doğrultusunda kentimizin tanıtımına önemli katkılar sunacağına inandığımız yamaç paraşütü sporunu da, diğer spor dalları gibi desteklemeyi kentsel bir görev olarak kabul ediyoruz. Spora ve sporcuya verdiğimiz desteğimizi bundan sonraki süreçte de sürdüreceğiz. Şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yarışmaya katılan sporculara da başarılar diliyorum” 

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6359834/adana-semalarinda-yamac-parasutu-sampiyonasi