Akp'li Mahir Ünal Çiftçi'ye ''Iphone Kullanıyor'' Dedi, Çiftçilerden Yanıt Geldi!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz" diyerek tepkisini ortaya koyan çiftçinin Iphone marka telefon kullanmasını eleştirmişti. Ünal'ın o sözlerine çiftçilerden yanıt geldi:

"Mahir Ünal'ın dediği gibi çiftçinin ancak güzel bir telefonu olmaz. Güzel bir traktörü olmaz. Çiftçinin ancak bol bol borcu olur. Tarım Krediye borcu olur. Ziraat Bankası'na borcu olur. Mazotçuya borcu olur. Yemciye borcu olur" 

Ne Olmuştu?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı bir televizyon programında ekonomik zorluklar yaşayan ve borçlarını ödeyemeyen çiftçiler ile ilgili kendisine gelen bir soruya şu şekilde yanıt vermişti:

"2018 yılı Haziran seçimlerinde Kahramanmaraş'ta bir delikanlı geldi. 'Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz. Çiftçi şu durumda' dedi. Üzerinde beyaz bir gömlek cebinde ıphone bir telefon vardı. Dedim ki, telefonu alabilir miyim?  Telefon Iphone 6. ' Telefonu kaça aldın?' dedim. '4 bin 500 lira' dedi. Kaç taksite aldın? '24 taksit' dedi. 'Ayda kaç lira ödüyorsun buna' dedim. 'Ayda 450 lira ödüyorum' dedi. Senin ayda 450 lira bu telefona ödeyebilmen demek bizim kaynaklarımızı, becerimizi kullanmamız demek"

İzmirli Çiftçiden Mahir Ünal'a Yanıt

Her geçen gün ödeyemedikleri borçlar nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan İzmir Kirazlı'lı çiftçi Mehmet Kani, Iphone telefon eleştirisine yönelik olarak Mahir Ünal'a şu yanıtı verdi:

"Nasıl ödenecek bu borçlar anlamıyoruz. Mahir Ünal'ın dediği gibi çiftçinin ancak güzel bir telefonu olmaz. Güzel bir traktörü olmaz. Çiftçinin ancak bol bol borcu olur. Tarım Krediye borcu olur. ziraat Bankası'na borcu olur. Mazotçuya borcu olur . Yemciye borcu olur. (elindeki tuşlu telefonu göstererek)  çiftçinin ancak tuşlu telefonu olur. Çiftçinin elektrik borcu olur. Çiftçinin patatesi tarlada kalır, çürümeye terkedilir. Depoya korsa terörist olur."

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6360000/akpli-mahir-unal-ciftciye-iphone-kullaniyor-dedi-ciftcilerden-yanit-geldi