Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP İstifalarına İlk Yorum ''CHP Parçalanmaya Başladı'''

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. "CHP parçalanmaya başladı" diyen Erdoğan, "Geçmişte hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü sergilemedi. CHP'nin başındaki zat kendisini eleştirilenleri kapı dışarı ediyor" diyerek açıklamalarına devam etti.

''CHP Parçalanmaya Başladı''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP 7. il kongrelerinde yaptığı konuşmada,  CHP'yi eleştirdi. 

"İşte parçalanmaya başladılar. CHP'nin başındaki zat, kendisini eleştirenleri kapı dışarı ediyor. CHP hangi projeyi üretiyor diye baktığımızda karşımıza sadece koskoca bir boşluk çıkıyor. Kardeşlerim hiçbir yol aşılamayacak kadar yüksekten geçmez. CHP'nin tek işi, terazisinin kefelerine yerleştirdiği, kurduğu kirli ittifakın bozulmasını engellemeye çalışmaktır. Yıllarca bizi tek adamlıkla suçlayanların dönüp dolaşıp geldikleri yer partilerini tek adamcağız siyasetine mahkum etmesidir. CHP'nin başındaki zatın herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük, tek parti seviyesine geldi. 

"Çarşamba Günü Millete Sesleniş Konuşmamı İzleyin"

Çarşamba günü Millete Sesleniş konuşmamı izlemenizi tavsiye istiyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim. CHP yönetimi gençlerimizi kışkırtmaktadır. Ha CHP ha HDP, hiçbir farkları yok. Terör örgütlerinin beslemesi bunlar."

"2023 Seçimleri Fazlasıyla Kritik Bir Öneme Sahiptir"

2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarına şunları ekledi:

"Teşkilatlarımızda sorumluluk üstlenen arkadaşlarımızın, samimiyetle gayret göstereceklerine yürekten inanıyorum. Partimizin 18 yıllık kesintisiz iktidarda bulunmasının sırrı, milletimizin her ferdinin kendini bu çatı altında görebiliyor olmasıdır. İnşallah ülkemizin tarihi bir atılımın içinden geçtiği bu günlerle, mücadeleye zafere ulaştıracağız. Bunun için 2023 seçimi kritik öneme sahiptir.
Zihnini ve kalbini Türkiye düşmanlarına kiralamış kişiler, Türkiye'nin demokrasine saldırıyor, bugüne kadar bunların hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz.

 

 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6363034/cumhurbaskani-erdogandan-chp-istifalarina-ilk-yorum-chp-parcalanmaya-basladi