Demokrat Partili Cemal Enginyurt Demirel'in Fötr Şapkasını Taktı "Benim Çiftçim, Sizin İçin Çare Demokrat Parti" Diyerek Vatandaşa Seslendi

Geçtiğimiz yıl MHP'den ihraç edildikten sonra bir süre bağımsız milletvekili olarak görev yapan Cemal Enginyurt Demokrat Parti'ye geçmişti. Bugün yaptığı paylaşımda ise taktığı fötr şapka dikkat çekti. 

Demokrat Partili Cemal Enginyurt Demirel'in Fötr Şapkasını Taktı

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in fötr şapkasını takan Cemal Enginyurt işsizlere, çiftçiye, genç ve emeklilere seslenerek doğru seçimin Demokrat Parti olacağını iddia etti: 

"Sizin için çare Demokrat Parti’dir. Bütün Türkiye’yi Demokrat Parti’ye üye olmaya davet ediyorum" 

Süleyman Demirel'in Şapkası Cemal Enginyurt'a Hediye Edildi

Kendisine hediye edilen şapka ile video paylaşan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt , “Adnan Mendereslerin, Süleyman Demirellerin, Turgut Özalların ve bugün Gültekin Uysal’ın genel başkanlığında Demokrat Parti iktidar yürüyüşünü başlatmıştır” diyerek sözlerine başladı. "Benim köylüm, benim çiftçim, benim işçim ve benim emeklim diyerek Türk halkını kucaklayan Enginyurt, Adnan Menderes, Süleyman Demirel ve Turgut Özal'ı andı:

"Benim köylüm, benim çiftçim, benim işçim, benim emeklim diyerek bu memlekette köprüler, barajlar, fabrikalar kurmuş, bu ülkeyi baştan başa imar etmiş Adnan Mendereslerin, Süleyman Demirellerin, Turgut Özalların ve bugün Gültekin Uysal’ın genel başkanlığında Demokrat Parti iktidar yürüyüşünü başlatmıştır. Gençler, umutsuzluğunuza son verecek çare Demokrat Parti’dir. Emekliler, sizin hakkınız Demokrat Parti ile kazanılır. İşsiz kardeşim, çare Demokrat Parti. 3600 bekleyenler, emeklilikte yaşa takılanlar, infaz koruma memurları, servis esnafı, kahveciler, restoran sahipleri, sizin için çare Demokrat Parti’dir. Bütün Türkiye’yi Demokrat Parti’ye üye olmaya davet ediyorum. Demokrat Parti, özgürlük, adalet, hukuk, açlığa karşı mücadele demektir."

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6369241/demokrat-partili-cemal-enginyurt-demirelin-fotr-sapkasini-takti-benim-ciftcim-sizin-icin-care-demokrat-parti-diyerek-vatandasa-seslendi