İzmir'i Hortum ve Dolu Vurdu! | Yaralılar Hastanede Tedavi Altına Alındı

İzmir'in Çeşme İlçesi Alaçatı Mahallesi'nde hortum yaşandı. Etkili olan hortum nedeniyle Alaçatı Mahallesi'ndeki bazı araçlar ters döndü ve inşaat alanlarındaki konteyner ile vinç devrildi.

Yaşanan doğa olayında yaralanan 4 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Urla, Karaburun, Seferihisar ve Güzelbahçe'de de ceviz büyüklüğünde dolu yağışı yaşandı.

Güzelbahçe, Urla, Karaburun ve Seferihisar'da Şiddetli Dolu Yağışı Yaşandı

İzmir'de 11 Şubat akşamı saat 21.30 sıralarında başlayan şiddetli sağanak yağmur, kısa sürede yerini dolu yağışına bıraktı. İzmir'de özellikle Karaburun, Urla, Güzelbahçe ve Seferihisar ilçelerinde, ceviz büyüklüğünde dolu yağışı görüldü. Dolu nedeniyle park halindeki araçlar zarar gördü.

Çeşme Alaçatı'da Hortum Çıktı

Karaburun, Çeşme, Urla ve Güzelbahçe'de dolu yağışı nedeniyle zor anlar yaşanırken aynı saatlerde Çeşme'nin Alaçatı Mahallesi'nde denizden gelen hortum sebebiyle korku dolu anlar yaşandı. Saniyeler süren hortumda, Alaçatı Port'taki bazı araçlar ters döndü, bazı duvarlar ise yıkıldı. Ağaç dallarının da zarar gördüğü hortumda bir inşaat alanındaki konteynerler ve vinç devrildi. Bu olay nedeniyle yaralanan 4 kişi hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin AKS ve 112 Acil Servis ekipleri, Alaçatı'daki çalışmalara katıldı.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6374954/izmiri-hortum-ve-dolu-vurdu-yaralilar-hastanede-tedavi-altina-alindi