Süleyman Soylu Neden 1 Yılda 22 Bin Hakarete Maruz Kaldığını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020 yılında kendisine yönelik yapılan hakaretlerin çetelesini açıkladı. Soylu, geçen yıla ait kendi şahsına yönelik yapılan hakaretlerin çetelesini açıklarken şu sözleri dile getirdi:

“Yanlış söylemeyeyim 2020 yılında toplam 22 bin hakaret aldım”

TBMM’de Dijital Mecralar Komisyonu’nda sunum yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.  Soylu, AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun Türkiye’nin ‘yalan haber konusunda’ başı çektiğine ilişkin sözlerine yanıt vererek, konuyu kendisine edilen hakaretlere getirdi. Bakan Soylu, sosyal medya üzerinden kendisine yönelik olarak yapılan hakaretlerin çetelesini açıklayarak şu bilgilere yer verdi:

Soylu: "Hayatımda Hiç Şey Yapamadığım Küfürlerle Karşı Karşıyayım Sosyal Medyada"

“Yani, yanlış söylemeyeyim 2020 yılında toplam 22 bin hakaret aldım. Ben İstanbul’da suçun önemli olduğu bir mahallede büyüdüm. Sarıgül mahallesi dediğiniz zaman İstanbul’da belli bir mahalledir. Bunun içinde ben ağzı açılmamış küfürler duydum. Hayatımda hiç şey yapamadığım küfürlerle karşı karşıyayım sosyal medyada ve ben İçişleri Bakanıyım. Yani ananıza, hanımınıza, çoluğunuza çocuğunuza, ailenize küfredildiği zaman. Yani biz bunu keyif için yapmıyoruz, böyle bir şey olabilir mi ya? Böyle bir şeyle karşılaşılabilir mi?”

Bakan Soylu "Sonuncusu Hiçbir Şey Değil"

En son annesine yapılan hakareti hatırlatan Soylu, şu sözlere yer verdi:

“İzmir’de adam. Hakikaten ben küfürün envai çeşidini duydum, çocukken hepimiz duyduk yani ben de öyle bir mahallede büyüdüm. Ben hayatımda ağzı açılmamış küfür duydum ve neticede. Yani sonuncusu hiçbir şey değil. Bu böyle katlanılabilir bir iş değildir. Bunun oluşturulan bir iklim sonucu meydana geldiğini ve bunun bir vesayet olduğunu iddia ediyorum”  

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6376625/suleyman-soylu-neden-1-yilda-22-bin-hakarete-maruz-kaldigini-acikladi