Marmaris Belediye Başkanı Oktay Esnafı Ziyaret Etti ''Restoranlar HES Kodu ile Açılabilir''

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçeyi ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan ve CHP İlçe Başkanı Zekican Balcı ile birlikte esnafı ziyaret etti. Koronavirüs ile birlikte Pandemi döneminde esnafın büyük özveri gösterdiğini söyleyen Oktay, kuralların önemine dair açıklamalarda bulundu. Oktay vatandaşlara da esnafa katkı için alışveriş çağrısında bulundu.

''Kasım Ayı Başında İlk Kazmayı Vuracağız''

Restoranların kapalı olmasından dolayı yüz binlerce kişinin ekonomik darboğazda olduğunu dile getiren Oktay, restoranların güvenli turizm sertifika uygulaması ve HES kodu sorgulaması ile hizmete açılabileceğini söyledi.

Belediyenin yaptığı hizmetlerden de söz eden Oktay, fen işleri ekiplerinin ilçenin her noktasında dikkatle çalışmaya devam ettiğini belirtti.. Otopark sorunu ile ilgili önemli gelişmeler kaydettiklerini de ifade eden Oktay, kasım ayı başında ilk kazmanın vurulacağını açıkladı.  

''Hükümetin Acil Çözüm Bulması Gerekiyor''

Milletvekili Suat Özcan da pandemi döneminden beri esnafın zor zamanlar geçirdiğini belirtti. Özcan: “HES kodu sorgulaması, masa aralıklarının daha arttırılması, denetim mekanizmasının genişletilmesi ile bu restoranlar da açılabilir. Hükümetin bu noktada acil bir çözüm bulması gerekiyor” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Milletvekili Suat Özcan ile birlikte Marmaris Halk A.Ş bünyesinde yeni açılan Halk Kaferterya’yı da ziyaret etti.  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6377645/marmaris-belediye-baskani-oktay-esnafi-ziyaret-etti-restoranlar-hes-kodu-ile-acilabilir