AKP'li Belediye Açılmayan Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'ni Duyurmak İçin Tören Yaptı

Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinden AKP’li Karaköprü Belediyesi “El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezini” açılışını yapmadan, bir ay sonraki açılışı duyurmak için özel tören düzenledi. Bir ay sonra açılacağı törenle duyurulan merkezde, uzayda çekilmiş fotoğraflar sergilenirken, bahçesinde ise Göktürk alfabesi ile “Gökyüzüne bakarsan Ay'ı görürsün” ve “Hedef 2023” yazısının yer aldığı bir metal blok konuldu.

El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi Açılış Duyurusu için Tören Düzenledi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzay yolculuğu ile ilgili çıkışının ardından Şanlıurfa’nın AKP’li Karaköprü İlçe Belediyesi daha açılışına bir ay olan “El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi”nin duyurusu için özel tören düzenledi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer de katıldı.

''Gökyüzüne Bakarsan Ay'ı Görürsün''

Gerçekleştirilen törende, basına yapılan açıklamalar şu şekildeydi: 

“Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi” olacağı belirtilen bina içerisinde uzay fotoğrafları sergilenirken, bahçesine ise “Gökyüzüne bakarsan Ay'ı görürsün” ve “Hedef 2023” yazısının yer aldığı bir metal blok dikildi. Bugünden sonra da inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan bilim ve uzay hamleleri ile ülkemiz bu konuda lig atlayacaktır, önemli yerlere gelecektir. Biz de Cumhurbaşkanımızın bu hamlesine destek vermek için bilim merkezimizde gençlerimizi bilimle, uzayla, astronomiyle, astrolojiyle tanıştıracağız ve gelecekte bu alanlara yönelmelerinde yol gösterici, yardımcı olacağız” dedi.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6490954/akpli-belediye-acilmayan-uzay-ve-havacilik-bilim-merkezini-duyurmak-icin-toren-yapti