İstanbul'da Okullar Açılmadan Tatil Edildi

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı eğitimi de etkiledi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şu açıklamayı yaparak okulların 17 Şubat'ta yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu:

"Güzel bir kış günündeyiz. Yoğun kar yağışı ve fırtına devam ediyor. Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17.02.2021 Çarşamba gününe kadar ara veriyoruz. Dikkati ve tedbiri elden bırakmayalım"

Kar Yağışı İstanbul'da Yüz Yüze Eğitimi Olumsuz Etkiledi

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi yarın yani 15 Şubat Pazartesi günü uzaktan eğitim ile başlangıç yapacak. 1 Mart Pazartesi gününden itibaren 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla birlikte yüz yüze eğitime geçiş yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat tarihi itibariyle köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda yüz yüze eğitim başlanacağını açıklamıştı ve lise ve üniversite hazırlık kursları da yüz yüze eğitim yapmaya başlamışlardı.

Meteoroloji'nin İstanbul’da etkili olan kar yağışının daha devam edebileceğini duyurmasının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından şu açıklamayı yaparak yüz yüze eğitime çarşamba gününe kadar ara verildiğini bildirdi:

"Son aldığımız meteoroloji verilerine göre; hemşehrilerimizin ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile özel okullardaki takviye kurslarımız da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında ‘yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 17.02.2021 Çarşamba gününe kadar ara verilmiştir."

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6493172/istanbulda-okullar-acilmadan-tatil-edildi