Ünlü Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu Beşiktaş'ta ki Evinde Ölü Bulundu

Psikolog- yazar Doğan Cüceloğlu, Beşikta'taki şevinde ölü bulundu. İlk belirlemelere göre, Cüceloğlu, evinde düşüp kafasını yere çarpma sonucu öldü.

83 Yaşındaki Cüceloğlu'nun Yere Düşerek Kafasını Çarptığı Öğrenildi

Psikolog Doğan Cüceloğlu için yetkililer şu an evinde araştırma yürütüyor. İlk belirlemelere göre, 83 yaşındaki Cüceloğlu, düşerek kafasını çarparak sonucu yaşamını yitirdi.

Doğan Cüceloğlu Kimdir?

Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke'de, bir ailenin 11'inci çocuğu olarak dünyaya geldi. Ankara ve Kırklareli'nde liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamladı. Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yaptı. Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

ABD'deki California Eyalet Üniversite'sinde Görev Aldı

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayımlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanı olan Cüceloğlu, 1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev aldı.

Yıldız Cüceloğlu ile Evli ve Timur Adında Bir Oğlu Bulunuyor

1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi. 1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlayan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar kaleme adı. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu'nun Timur adında da bir oğlu bulunuyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6500515/unlu-psikolog-ve-yazar-dogan-cuceloglu-besiktasta-ki-evinde-olu-bulundu