İç Isıtan Haber! Küçük Yaren İstedi, Burhaniye Belediyesi Sokak Köpekleri İçin Kulübe Yaptı

Balıkesir Burhaniye'nin oturan 9 yaşındaki Yaren Lal Topal, belediyeye sokak hayvanları için  kulübe talebinde bulundu. İç ısıtan gelişmeyle mektubuna yanıt veren Burhaniye Belediyesi Yaren için kulübe yaparak küçük kıza teslim etti.

Mektup Yazdı İsteği Gerçekleşti

Burhaniye Belediyesi’ne bağlı Şarköy mahallesinde ikamet eden Yaren Lal Topal, sokak hayvanları için belediyeye mektup gönderdi. Yazdığı mektupta çok sayıda sokak hayvanı olduğunu söyleyen Yaren, yağmur ve karlı havada onlar hep dışarda diyerek çözüm istedi. Kendisinin elinden geldiği kadar onları beslediğini ama belediyeden de kulübe talep ettiğini yazdı.

Sağlık Müdürlüğü Harekete Geçti

Yaren’in yazdığı mektup, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Talep doğrultusunda kulübe yaparak bunu Şarköy’e götüren ekipler, istendiği alana yerleştirildi. Hayvanların mama ve su ihtiyaçlarını da karşılayan belediye çalışanlarına veteriner hekim de eşlik etti. Hayvanların sağlık durumları kontrol edildi. Yaren Topal, belediyeye teşekkür ederek artık onların soğukta üşümeyeceklerini söyledi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6504106/ic-isitan-haber-kucuk-yaren-istedi-burhaniye-belediyesi-sokak-kopekleri-icin-kulube-yapti