Kadir Topbaş'ın Cenazesinde Surpriz Erdoğan ve İmamoğlu Görüşmesi

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 20 dakikalık sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. İmamoğlu, Erdoğan'a metrobüs hattına 300 yeni otobüs alımı ve borçlanma talebiyle ilgili onay beklediklerini aktardı.

Görüşmeyi Çalar Saat Programı Sunucusu İsmail Küçükkaya Duyurdu

Erdoğan ve İmamoğlu'nun sürpriz görüşmesini FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat Programı sunucusu İsmail Küçükkaya duyurdu. Küçükkaya'nın verdiği bilgiye göre, eski İBB Başkanı Kadir Topbaş için 14 Şubat'ta  düzenlenen cenaze törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, törenin ardından Fatih Sultan Mehmet'in türbesine geçti. Bu arada cenaze töreni için orada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları, İmamoğlu'nan yanına gelerek pandemi nedeniyle bulunan alanın boşaltılmasını istedi.  İmamoğlu da “Gelsin, ben Cumhurbaşkanımızı karşılarım” dedi. Erdoğan’ın türbeye gelmesinden sonra İmamoğlu ile birlikte dua ettiler.

Metrobüs Hattına 300 Yeni Otobüs Alımı ve Borçlanma İçin Onay Talep Etti

Bu arada, Erdoğan ile İmamoğlu kısa süreli sohbet etti. Sohbetin konusu ise yeni alınması planlanan metrobüsler ve borçlanma talepleri ile ilgili onay oldu. İmamoğlu'nun metrobüs hattına 300 yeni otobüs alımının Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın onayına sunulduğunu, imza beklediklerini söyledi. İmamoğlu, bekledikleri diğer bir konunun da borçlanma talepleriyle ilgili Hazine'nin onay süreci olduğunu söyledi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6510497/kadir-topbasin-cenazesinde-surpriz-erdogan-ve-imamoglu-gorusmesi