TBMM Başkanı Mustafa Şentop AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e Yapılan Çirkin ve Alçakça Saldırıyı Lanetliyorum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “AK Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e yapılan çirkin ve alçakça saldırıyı lanetliyorum. Bu tür alçaklıkların hesabı hukuk içinde mutlaka sorulmalıdır ki hakaret ederek iş yaptığını sanan kirli ve habis karakterlerin hak ettikleri cezayı aldıkları bilinsin” dedi.

Cezaevinde Çıplak Arama Yapılması Tartışmaları Gündeme Gelmişti

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, cezaevinde çıplak arama yapılması tartışmalarında “Bu insanlar artık talimatla bebek sahibi oluyorlar; ‘bebekli kadınlar cezaevinde’ demek için” diye konuşmuştu. Zengin’e yönelik tepkiler yükselmişti. Hukukçu Mert Yaşar, sosyal medya hesabı üzerinden “Cumhurbaşkanlığı kabinesine ilk gece hakkı verilse, Özlem Zengin gagasını kapatır mı” ifadelerini sarf etmişti. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı resmen soruşturma başlatmıştı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Kınama Mesajı Yayımladı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, tepkisini dile getirirken TBMM Başkanı Mustafa Şentop da sosyal medya üzerinden  bir kınama mesajı yayımladı. Şentop, şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e yapılan çirkin ve alçakça saldırıyı lanetliyorum. Bu tür alçaklıkların hesabı hukuk içinde mutlaka sorulmalıdır ki hakaret ederek iş yaptığını sanan kirli ve habis karakterlerin hak ettikleri cezayı aldıkları bilinsin.”

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6518687/tbmm-baskani-mustafa-sentop-akp-tokat-milletvekili-ozlem-zengine-yapilan-cirkin-ve-alcakca-saldiriyi-lanetliyorum