İyi Partili Türkkan’dan İlginç AKP ve HDP Yorumu “Toplumun Nabzını Ölçüyorlar”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, yaptığı TBMM konuşmasında AKP ve HDP ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

Yeni bir Çözüm Süreci Arıyorlar

HDP ve AKP’nin yeni bir çözüm süreci arayışında olduğunu vurgulayan Türkkan;

Çözüm sürecinde bize, partimize vadettiklerini elbette açıklayacağız açıklamazsak namerdiz" diyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'a açıklama çağrısında bulundu. AKP'nin yeni bir çözüm süreci başlatacağını iddia eden Türkkan, "Bakmayın HDP’yi kapatırız tehditlerine, HDP bugün Cumhur İttifakının varlık sebebidir. AK Parti ve HDP’nin çizgisi aynıdır. Yeni bir çözüm süreci için toplumun nabzını ölçüyorlar şu anda. Osman Öcalan’ı TRT ekranlarına çıkaranlar, yarın Murat Karayılan’ı TRT ekranlarına taşıyacaklarına dair sinyal verenlere bakarsanız, benim bu dediklerimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlarsınız" şeklinde konuştu.

Kamunun İçi Boşaltılıyor

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuşmasını sürdüren Türkkan, Cumhurbaşkanı Erdoğanın ifadelerine de yer verdi.  Erdoğan’ın Merkez Bankası'nın 95 milyar dolar döviz rezervi olduğu yönündeki sözlerine yanıt vererek:

Erdoğan siz bu işi bilmiyorsunuz. Net ifade ediyorum. Öyle 95 Milyar doları falan yok Merkez Bankası’nın. Bildikleri bir tek konu var. Bir kurumun içi boşaltılıyorsa en iyi onlar boşaltıyorlar dedi.

Türkkan’ın Konuşma Başlıkları

1.  Ak Parti'nin Korona Kongreleri

Ak Parti’nin pandemiyle alakalı esnafa yeterli çözüm bulmadığını ifade eden Türkkan, esnafın dükkân açamadığını söyledi. Gidilebilecek tek etkinliğin kongreler olduğunu da ekleyerek sert eleştirilerde bulundu.

2.  Siz Bu İşi Bilmiyorsunuz

Açıklamasının devamında Türkkan,

Hep sorduk paralar nerede? 128 Milyar nerede? Sayın Cumhurbaşkanı Ay’a gitmekten bahsediyor, ama kendisinin koruduğu kolladığı beşli müteahhit çetesi var ya, onlar varken millet bırak Ay'a gitmeyi ay sonunu görmekten aciz. Sayın Erdoğan siz bu işi bilmiyorsunuz. Net ifade ediyorum. Öyle 95 Milyar doları falan yok Merkez Bankası’nın. Bildikleri bir tek konu var. Bir kurumun içi boşaltılacaksa, en iyi onlar boşaltıyorlar.

4. Yeni Biz Çözüm Süreci

Aslında AK Parti ve HDP’nin Meclis’te gerçekleştirdiği kayıkçı kavgalarına hepimiz şahidiz biz.  Bakmayın ‘HDP’yi kapatırız’ tehditlerine, HDP bugün Cumhur İttifakı’nın varlık sebebidir. İktidar her sıkıştığında HDP sopasını çıkararak gündemi değiştirmeye ve toplumu daha da ayrıştırmaya devam ediyor. AK Parti ve HDP’nin çizgisi aynıdır. İktidarın taktığı o Milliyetçilik maskesine bakmayın. Yeni bir çözüm süreci için toplumun nabzını ölçüyorlar şu anda. Öyle olmasa bebek katili hain Öcalan’ın mektubundan hiç medet umarlar mıydı? Osman Öcalan’ı TRT ekranlarına çıkaranlar, yarın Murat Karayılan’ı TRT ekranlarına taşıyacaklarına dair sinyal verenlere bakarsanız, benim bu dediklerimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlarsınız. AK Parti HDP’ye o İmralı’da verdiği sözlerden hiç vazgeçmedi. Ama siz dün ‘Çözüm sürecinde bize, partimize vadettiklerini elbette açıklayacağız, açıklamazsak namerdiz’ demek yerine açıklamak zorundasınız. Tabi bu sözünüzde samimiyseniz.dedi.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6526918/iyi-parti-turkkan-akp-hdp-3001