Chp’li Torun’dan Erdoğan’a: “Belediyelerimize Dua Etmeli”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun AKP Grup Toplantısı’nda izletilen trafik görüntülerinin acizlik olarak değerlendirilmesine karşı çıktı.

Belediyelerimize Dua Etmeli

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdiği konuşmasında şu ifadeleri söyledi:

İktidarın belirlediği 2 bin 825 TL asgari ücrete karşılık CHP'li belediyelerin en düşük ücreti en az 3 bin 100 TL olarak belirlediğini vurgulayan Torun, "Onlar pandemi sürecinde maske dağıtamazken bizim belediyelerimiz kendileri üretip ücretsiz dağıtıyor, vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlıyor. Bizim belediyelerimiz onlar gibi çılgın projelerin peşinden koşmuyor, vatandaşın öncelikli sorunlarını tek tek çözüyor. İşte Erdoğan bu tabloyu kıskanıyor dedi. 

Torun'un Konuşma Başlıkları

1. Belediyelerimize Dua Etsin

Erdoğan, artık ne yapacağını şaşırmış, belediyelerimizi itibarsızlaştırmak için grup toplantılarında video gösterileri düzenleyecek kadar seviyeyi düşürmüştür. Ancak Erdoğan’ın yoğun kar yağışı sonrasında yaşanan bazı trafik görüntülerini izlettirme çabası da ne yazık ki acizlikten öteye gidememiştir. Son çırpınışların ürünü olan bu videoların da kendilerinden başka seyirci çekmediği ortadadır. Erdoğan, belediyelerimize saldıracağına, başarılı hizmetlerinin devamı için onlara dua etmelidir.

2. En İyi 6 Büyükşehir Chp'li

İnsani Gelişme Vakfı bugün Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde hazırlanan ve büyükşehirleri kapsayan 2020 İnsani Gelişme Endeksi sonuçlarını açıkladı. Listenin ilk 6 sırasının tamamında CHP’li büyükşehir belediyeleri var. Sadece bu tablo bile iktidarın kara propagandalarını boşa çıkarmaya yeter. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, biz CHP olarak, yereldeki başarılı hizmetlerimizi, ülkemizin geneline yaymak için geliyoruz. Biz hazırız, sandığı bekliyoruz. dedi.

 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6527467/chp-erdogan-belediyelerimize-dua-etmeli