Bahçeli İnsanlığın Huzuru Projesi'ni Açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İnsanlığın Huzuru Projesi başlattıklarını duyurarak, “Huzur için varız, huzuru sağlamak için mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medya Hesabından Duyurdu

MHP, İnsanlığın Huzuru Projesi başlattı. Projeyi sosyal medya hesabından duyuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘insanlığın huzuru için çalışmaya devam edeceklerini’ belirterek, şunları açıkladı:

Huzur, tarih boyunca en fazla ihtiyaç duyulan, ulaşılması en çok arzu ve amaç edilen insani hal ve hissedişin soyut tezahürüdür. Aklı başında her insan huzur ister, huzurlu bir hayat bekler. Huzur, tıpkı güvenlik gibi, tıpkı hürriyet gibi insanım diyen herkesin hakkıdır. Uzun süredir insanlık kaygı verici nitelikte bir huzursuzluk dalgasının tesiri altındadır. Huzur yokluğu insanların hayata bağlılığını, yaşama sevincini, işbirliği temelini vahim ve menfi düzeyde etkilemektedir. Kanın damarlardan çekilmesi neyse huzurun eksiliği de odur. İnsanın huzur arayışını gören, bunu mesele eden birisi olarak konu üzerinde durulmasının önceliğine, bir proje halinde kavranmasının önemine sürekli vurgu yaptım. Huzurun, bir fikir ve düşünce kalıbına dökülmesi; akıl, gönül, maneviyat ve duygu planında ele alınması lazımdı.

‘2021 Huzur Yılıdır’

Açıklamasının devamında Devlet Bahçeli, 2021 yılının huzur yılı olduğunu vurguladı:

Memnuniyetim tarifsizdir. Partimizin AR-GE’sine, İnsanlığın Huzuru Projemizde görev alan tüm öğretim üyelerimize, kültür ve fikir insanlarımıza müteşekkir olduğumu ifade ederek ayrı ayrı teşekkür ederim. 2021 yılı artık huzur yılıdır, kaldı ki her insanımızın huzur bulması içten dileğimdir.  İnsanlığın Huzuru isimli eserimizi milletimizin ve her insanın takdirine ve değerlendirmesine sunuyorum. Huzursuzluk son bulsun, huzur kalıcı olsun.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6534083/bahceli-insanligin-huzuru-projesini-acikladi