Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu: Aç Millet Aç, Otellerin Restoranları Açık Küçük Esnaf Kapalı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Aydın programı kapsamında Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti.

Her Zaman Fakir Fukaranın Yanında Olduk

Esnafın kısıtlamalar nedeniyle çok zor bir dönem geçirdiğini vurgulayan Başkan Çerçioğlu, “Arkadaşlarımız, başkanlarımız kibarlıklarını hiç bozmadılar. Aç millet aç. Biz bu süreçte her zaman fakir, fukaranın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz ama insanlar bir tas çorbayı bulamıyor” diye konuştu.

''İnsanlar Bir Tas Çorba Bulamıyor''

Herkese eşit ve adil davranılması gerektiğinin altını çizen Çerçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Otellerin restoranları açıksa aynı kurallara diğerlerini de açalım veya bu işin çaresi kapatalım 14 gün tamamen kurtulalım. Yani şunu söylemek istiyorum; adil olmak lazım, herkese eşit yaklaşmak lazım. Kusura bakmayın Aydın milliyetçiliği yapacağım. Sonuna kadar da savunacağım. Orası açılıyor da burası açılmıyor. Neye göre? Otellerde ne uygulanıyorsa restoranlarda, kahvelerde, Aydın esnafımız diyor ki; biz otellerde uygulanan kuralların iki katı kurallara razıyız. HES koduyla giriş olsun, mesafemizi koyalım artık bizi açın."

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6536736/aydin-belediye-baskani-cercioglu-ac-millet-ac-otellerin-restoranlari-acik-kucuk-esnaf-kapali