Sunna Filmi Fragmanı Yayınlandı mı? Sunna Filmi Konusu Nedir? Sunna Filmi Oyuncuları Kimdir? Kadın Sünneti Neden Hala Devam Ediyor?

Günümüzün en büyük vahşetlerinden biri olarak kabul edilen kadın sünneti konulu Sunna filmi fragmanı ve hikayesi ile sizi derinden etkileyecek. Köye kadın sünneti yapan yaşlı bir kadının gelmesi ile evlerdeki küçük yaşlardaki kızların sünnet sırasına alınması içinizi sızlatacak.

Sunna Filmi Konusu Nedir?

Kızını kadın sünneti vahşetinden korumak isteyen Farah ve kızı Ecrin'in çaresiz bir şekilde çırpınışlarının anlatıldığı hikayenin yolu Türkiye'ye uzanacaktır. Türkiye'de kadın sünneti uygulanmadığını öğrenen çaresiz baba kızını kurtarmak için kızı ve eşini Türkiye'ye kaçırmaya çalışacaktır. Fakat sınıra varamadan teröristler tarafından saldırıya uğrarlar. 

Sunna Filmi Fragmanı Yayınlandı

Dünyanın en büyük yaralarından biri olan kadın sünneti konusunu işleyen film, Orta Doğu'da bir ülkede geçiyor. Kızlarını sünnet ettirerek saf olacaklarına inanan anneler kızlarını sünnet ettirmekten çekinmezler. Köylerine gelen sünnetçinin kız çocuklarını bu şekilde saf ve namuslu olacağını söylemesi ise ailelerin ikna olmasına yetecektir. 3 hafta önce yayınlanan Sunna Filmi fragmanı büyük ilgi topladı. İşte, o acıklı hikayeden kesitler...

"Kızları Saf Olmayanın Karısı Sadık Olmaz"

Köye geldikten sonra adeta vahşet saçan sünnetçi kadın, Sunna filmi fragmanı başlarken  "Sen de iyi bilirsin ki muhtar; kızları saf olmayanın karısı sadık olmaz" diyerek muhtarı bu olaya ikna edecektir. Muhtarın ikna olduğu bir ortamda babaları ikna etmek de zor olmayacaktır. 

Sunna Filmi Fragmanı Kadın Sünneti Karşısında Annelerin Çaresizliğini Gösterdi

Kızlarını sünnetçiye götüren annelerin çaresiz kalışlarının içtenlikle anlatıldığı filmde, hem çok sağlıksız hem de oldukça cani bir gelenek gözler önüne serildi. 

Saygın Bir Eş İçin Kadın Sünneti Yaptırmanın Zorunlu Olduğuna İnanıyorlar!

Farah kızı Ecrin'in sünnet olmasını istemezken, köyün muhtarı kızının saygın bir koca bulmak için sünnet olmasının zorunlu olduğunu vurgulamaktadır. Kadın sünneti vahşetinin ilmek ilmek işlendiği film, İslam'da kadın sünneti olgusunun olmadığına da vurgu yapıyor. 

Kızını Türkiye'ye Kaçırabilecek mi?

Eşi imam olan Farah, kızının sünnet olmasını istememekte ve eşi ile bu konuda ne yapabileceklerini düşünmektedir. Eşi, kızı Ecrin ve karısı Farah'ı Türkiye'ye kaçıracak ve kızının sünnet olmaktan kurtulmasını sağlayacaktır. Peki, olaylar istedikleri gibi mi olacak? Yoksa küçük Ecrin sünnet mi olmak zorunda kalacaktır? Kızını korumak için canını verebilecek bir annenin çırpınışlarını izleyeceğiniz Sunna filmi fragmanı ve etkilerinden uzun süre çıkamayacaksınız. 

Sunna Filmi Oyuncuları Kimdir?

Orta Doğu ülkelerinde yaşanan vahşet dolu hikayelerin anlatıldığı Sunna filmi oyuncuları ile de büyük ilgi topluyor. Tuğba Koşucu, Yahya Çelebi, Bedriye Roza Çelik, Ela Derin Çelik ve Semra Dinçer isimlerinin yer alacağı film, şimdiden merak edilmeye başlandı. 

Sunna Filmi Nerede Çekildi?

Irak'ta çekilen filmde Güney Irak köyleri kullanılmış durumdadır. Filmin büyük bir izleyici kitlesine sahip olacağı düşünülürken, İngilizce versiyonunun da hazırlanacağı paylaşılmıştır. Vizyona girecek en yeni film ve konularını ilk siz öğrenmek istiyorsanız, Kültür Sanat sayfamızı takip etmeyi unutmayınız. 

- OKU HABER, Sinema Dünyası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6544498/sunna-filmi-fragmani-yayinlandi-mi-sunna-filmi-konusu-nedir-sunna-filmi-oyunculari-kimdir-kadin-sunneti-neden-hala-devam-ediyor