Beşiktaş Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi İmzaladı

Beşiktaş Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası, İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube arasında yürütülen ve 1.849 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Güzel haberi emekçiye Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat verdi.  

Beşiktaş Belediyesi ve Disk Genel-İş Sendikası İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube arasında 1.849 emekçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasının ardından Disk Genel İş Sendikası ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, anlaşma ile sona erdi.

''Aynı Azim ve Kararlılıkla Çalışmaya Devam Edeceğiz''

Anlaşma sonrası imza haberini ise Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Disk-Genel-İş birlikte gerçekleştiriyoruz diyerek şu sözlerle duyurdu:

"Beşiktaş olarak örnek bir toplu sözleşmeyi Disk-Genel- İş ile birlikte hayata geçiriyoruz. Emeğin hakkını vermek, emekçi arkadaşlarımızın en iyi koşullarda çalışmasını sağlamak, ekonomik ve sosyal kazanımlarını ileri taşımak için verdiğimiz mücadele elde ettiğimiz başarı hepimizin ortak başarısıdır ve örnek niteliktedir. Diliyorum ki ülkemiz emeğin her yerde karşılığını aldığı, sosyal adaletin eksiksiz yaşama geçirildiği bir ülke olsun. Bütün çalışan arkadaşlarıma, Beşiktaş halkına hayırlı olmasını diliyorum. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. 

"Alın Teri Yere Düşmeden Emeğin Hakkını Teslim Almış Olmaktan Mutluyuz" 

Toplu iş görüşmelerinin anlaşma ile son bulduğunu belirten Başkan Rıza Akpolat, emekçilerimizi ilgilendiren görüşmeler anlaşma ile sonuçlanmıştır diyerek şu şekilde konuştu: 

''Beşiktaş Belediyesi olarak, DİSK Genel-İş Sendikası, İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube ile sürdürdüğümüz ve 1.849 emekçimizi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz anlaşma ile sonuçlanmıştır. Beşiktaş halkına hizmet eden emekçilerimizin insan onurunu yaraşır bir şekilde yaşaması için, alın teri yere düşmeden emeğinin hakkını teslim etmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Kurum yöneticilerimiz, kamu emekçilerimiz ve işçilerimiz, üzerinden ortaklaştığımız ilkelerden güç alarak Beşiktaş halkına hizmet etmeye devam edecektir. Beşiktaş halkına, emekçilerimize ve bizleri destekleyen değerli kamuoyuna saygıyla duyurulur. "
 
 
 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6544759/besiktas-belediyesi-ve-disk-genel-is-sendikasi-toplu-is-sozlesmesi-imzaladi