Yeni İçişleri Genelgesi: Muhtar ve İhtiyar Heyeti Seçimlerinde Yüksek ve Çok Yüksek Riskli İllerde Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olmayacak

İçişleri Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) talebi doğrultusunda valiliklere 7-14-21 ve 28 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak olan muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimlerine ilişkin genelge gönderdi.

Çok Yüksek Risk Grubu Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Tutulacak

Yükse Seçim Kurulu’nun talebi doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği genelgeye göre, 7-14-21 ve 28 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimlerinde yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti Seçimleri 7-14-21 ve 28 Mart'ta Gerçekleştirilecek

Genelgeye göre, 7-14-21 ve 28 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak olan muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimleri ile halkoylamasında görev alacak kişiler ile seçmenler; yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6548056/yeni-icisleri-genelgesi-muhtar-ve-ihtiyar-heyeti-secimlerinde-yuksek-ve-cok-yuksek-riskli-illerde-sokaga-cikma-kisitlamasi-olmayacak