CHP’li Cengiz Gökçel: Yargıtay'a İstikamet Çizilmeye Çalışılmasın

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oylarıyla gündeme getirilen parti kapatmaya ilişkin olarak demokrasi dışı uygulamalarla partilerin kapatılmaya çalışıldığını iddia etti ve tepkisini şu sözler dile getirdi:

"Demokrasi dışı uygulamalarla partiler kapatılmaya, yargıya istikamet çizilmeye çalışılmasın. TBMM’ye milletin oylarıyla gelmiş partilerin siyasi çıkar uğruna kapatılması için yargıya talimat verilmesinin kabul edilemez"

CHP'li Cengiz Gökçel: Kimse Kafasına Göre Muhalefeti 

CHP'li Cengiz Gökçel, gündemde tartışmalara yol açan terörün desteklenmesi konusuna da değindi ve kimsenşn kafasına göre muhalefeti terörist ilan edemeyeceğini şu sözlerle ifade etti:

"Kimse kafasına göre muhalefeti terörist olarak itham edemez. Varsa bir belge ortaya konur. Bizi terörle yan yana anmak isteyen iktidar grubunda Fetullahçı Terör Örgütü'ne sadakatini göstermek için aracının plakasına bile ‘FG’ yazan, Balyoz, Ergenekon ve Kumpas davalarının yılmaz savunucusu olmuş, hatta avukat olarak da bu davalara müdahil olup ordudaki cumhuriyetçi subayların cezaevlerine girmesine neden olanlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün derneklerinde üyeliği bulunanlar, bu derneklerle açıklamalar yapanlar hala varken bizi kimse terörle yan yana getiremez. Öncelikle kendilerine dönüp bakmalılar."

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6549554/chpli-cengiz-gokcel-yargitaya-istikamet-cizilmeye-calisilmasin