Çorum'da Toprak Kayması Meydana Geldi 24 Daire Tahliye Edildi

Çorum’da TOKİ'lerin bulunduğu mahallede toprak kayması meydana geldi. Çorum Belediye Başkanı Turhan Candan, üç binadaki 24 dairenin tahliye edilmesinin ardından bölgede incelemeler yapılacağını açıklandı.

Doğalgaz Boruları Yüzeye Çıktı

Çorum’da TOKİ olarak bilinen Akkent Mahallesi’ndeki Akkent 7'nci Sokak’ta öğle saatlerinde toprak kayması meydana geldi.  Yaşanan doğal afet nedeniyle doğalgaz boruları yeryüzüne çıktı.

Bina zeminlerinde de yarıklar oluştu. İhbar üzerine mahalleye gelen Çorum Belediyesi ekipleri tarafından binalara girişleri önlemek amacıyla şeritle tedbir alındı. Çorum Belediyesi ve Çorumgaz ekipleri olası bir olumsuzluğa karşı bölgeye sevk edildi.

Misafirhanede Ağırlanacaklar

Başkan Candan, bölgede incelemelerde bulunarak, kalacak yeri olmayan vatandaşların Çorum Belediyesi Misafirhanesi’nde ağırlanacağını belirtti. Candan, bölgedeki konutları yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığından bir heyetin bölgeye gelerek incelemelerde bulunacağını ekledi.

İstinat Duvarı Gerekiyor

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Akkent Mahallesi Muhtarı Necip Güler ise daha önce de aynı sorunları yaşadıklarını, binaların bulunduğu bölgeye bir istinat duvarı yapılması gerektiğini belirtti.Bölgedeki binada yaşayan, Kenan Canıbek, konutlarda birçok sorunun yaşandığını, vatandaşın muhatap bulamadığını söyledi. 

- OKU HABER, Yerel Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6559232/corumda-toprak-kaymasi-meydana-geldi-24-daire-tahliye-edildi