AKP Kadına Yönelik Şiddet Araştırma Komisyonu Kurulmasını Teklif Etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün sözünü ettiği araştırma komisyonu önergesi için bugün TBMM’de harekete geçildi. AKP Grup Başkanvekillerinin tamamının imzasını taşıyan önerge Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

''El Birliği İçinde Tek Bir Vakanın Dahi Yaşanmasını Engelleyecek Çözümler Bulunmalı''

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Bülent Turan, Özlem Zengin, Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan imzalı önergede, 6284 sayılı Kanun anımsatılarak, şu şekilde ifadelerini bildirdi:

"Kadına yönelik vuku bulan şiddet olaylarının sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak hukuktan siyasete, kurumlardan sivil toplum kesimlerine kadar el birliği içinde tek bir vakanın dahi yaşanmamasını temin edecek çözümlerin tespit edilmesi, mevcut hukuki durumun ortaya konması, uygulamaların değerlendirilmesi ve alınması gereken ek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinyalleri Vermişti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, komisyon kurulması ile ilgili gerekenin yapılacağının altını çizerek şu açıklamayı yapmıştı:

"Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Bugün grup başkanımızla konuştum, yeniden böyle bir komisyonu oluşturacağız. Biz bunları ne ana muhalefete ne diğerlerine bırakamayız" 

Muhalefetin Önergeleri Aylardır Bekliyor

CHP, İYİ Parti ve HDP de kadına yönelik şiddetin araştırılması amacıyla daha önce TBMM’ye çok sayıda araştırma önergesi vermişti.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6610310/akp-kadina-yonelik-siddet-arastirma-komisyonu-kurulmasini-teklif-etti