Meteorolojiden İstanbul Uyarısı | Şiddetli Yağış ve Rüzgar Bekleniyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yarın İstanbul'da etkili olacak sağanak yağışa ve rüzgara karşı uyarı yapıldı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, yarın sabah saatlerinde İstanbul’da yağmur ve sağanak yağış ile birlikte kuvvetli poyrazın etkili olacağı bildirildi. Meteorolojiden yapılan açıklama şöyle:

“İstanbul’daki yağmur ve sağanak yağışın sabah (11.03.2021 Perşembe) ilk saatlerden itibaren kuvvetli poyrazla (40-70 km/saat) beraber etkili (15-25 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışın öğle saatlerinde, kuvvetli rüzgarın ise Perşembe gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Başta ulaşımda aksamalar olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Meteorolojiden Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Balıkesir, Yalova ve Bursa için de Uyarı Geldi

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda Çanakkale’nin doğusu ile sabah saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde de yağışın etkili olacağı bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bu bölgelerde su baskınına, yüksek kesimlerde ise buzlanmaya karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısını şu şekilde yaptı:

“Yarın (Perşembe) ilk saatlerden itibaren Çanakkale’nin doğusu ile sabah saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce’de kuvvetli (20-50 kg/m2) yağmur ve sağanak, Marmara’nın doğusunun yüksek kesimleri ile Düzce’nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kuvvetli (5-20 cm) kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, yüksek kesimlerde buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6614629/meteorolojiden-istanbul-uyarisi-siddetli-yagis-ve-ruzgar-bekleniyor