İstanbul'da Düzenlenen Tarihi Eser Kaçakçılığı Operasyonunda El Yazması Kur'an'ı Kerim Ele Geçirildi!

Kadıköy ve Fatih'te düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 3 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda aralarında el yazması Kuran-ı Kerim'in de bulunduğu toplam 284 adet eser ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, kaçak tarihi eser toplayan ve satan şüphelilere yönelik 12 Şubat ile 9 Mart tarihleri arasında Kadıköy ve Fatih'te bulunan 3 adrese operasyon düzenlendi.

Değerli Olduğu Bilinen 284 Farklı Eser Koruma Altına Alındı!

Söz konusu adreslerde yapılan aramalarda, 13 cam formunda obje, 128 gümüş sikke, 100 çeşitli form ve biçimlerde objeler, el yazması Kuran-ı Kerim, mühür, şamdan, Osmanlı dönemine ait hat levhalar olmak üzere 284 eser ele geçirildi. 3 şüpheli yakalandı. Operasyon kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

Yakalanan şüpheliler hakkındaki soruşturmanın devam ettiği belirtilirken, ele geçirilen eserlerin Kültür Varlıkları İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzeleri Müdürlüğü ve İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne teslim edileceği bildirildi.

 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6614944/istanbulda-duzenlenen-tarihi-eser-kacakciligi-operasyonunda-el-yazmasi-kurani-kerim-ele-gecirildi