Chp Lideri Kılıçdaroğlu Söz Verdi: Vallahi de Billahi de Bu Memleketi Düzelteceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak’ta Sivaslı’yı ziyaret ederken, üretici kadınlar ve çiftçilerle sohbet etti.Konuşması esnasında Kılıçdaroğlu, umut vaat eden ifadelerde bulundu.

"Bu Memleketi Düzelteceğim"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak'ta üreticilere yönelik yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi:

Beraber yapacağız, bize güvenin, bunu yapacağız. Her evde bereket olacak güzellik olacak. Dürüst ve namuslu insanlar bu memleketi kurtaracak. Vallahi de billahi de bu memleketi düzelteceğim. Bu memlekette hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.

Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Hürriyet Şafak’ı makamında ziyaret etti. Başkan Şafak, Kılıçdaroğlu’na halkın ürettiği ürünlerin satışında ve girdi maliyetlerinde sıkıntı yaşadığını söyleyerek şunları söyledi:

Geçim kaynağımız tarım. Biz de tarımda reform yapacağız diye geldik. Ancak iktidarımızın yaptığı gibi geçiş ücretli değil.

"Cebini Dolduran Değil Vatandaşı Düşünen Siyasetçi"

Kılıçdaroğlu caddedeki bir manava girerek sorunlarla ilgili vatandaşla konuştu:

Beraber düzelteceğiz. Bu ülkede herkesin evine helal ekmek götürebileceği bir düzeni kurmak zorundayız. Birlikte yapacağız, namuslu siyasetçiler gelsin. Cebini dolduran değil vatandaşı düşünen olacak. Herkesin huzur içinde olması lazım ve bunu da Allah'ın izniyle beraber yapacağız.

"Üretmezseniz Açız"

Muharremşah köylüleriyle de bir araya gelen Kılıçdaroğlu, üniversite mezunu olmasına karşın iş bulamadığı için besicilik yapan gençlerin sorunlarını dinledi. Şu diyaloglar gerçekleşti:

ÇİFTÇİ: Üretmeyi seven bir toplumuz. Birazcık imkan bizlere verilmiş olsa… Biz kendi kendine yeten ülkelerden birisiydik. Şimdi saman ve yem ithal eder duruma geldiysek bu bizim ayıbımız olmasa gerek
KILIÇDAROĞLU: Bu sizin ayıbınız değil. Ülkeyi yönetenlerin ayıbı. Sorumlu kişinin Ankara’da masa başında oturmaması lazım. Gelmesi lazım, insanlarla oturması konuşması lazım. Derdiniz nedir diye sorması lazım. Derdi yaşayan derdini anlatacak ki sorun çözülecek. Bu olmadı biz yapacağız inşallah.
ÇİFTÇİ KADIN: Marketler pazarı öldürdü. 6 çuval patates götürüyorum 2 çuvalı eve geri getiriyorum. Pazara da 15 TL yer parası veriyorum. 
KILIÇDAROĞLU: Patatesi alacak adam neredeyse kalmadı. Alım gücü düştü.  Eskiden pazarda bereket vardı.
ÇİFTÇİ KADIN: Eskiden bir araba domates satardım. Şimdi 3 kasa domates satamıyorum. Çünkü vatandaş markete girdiğinde her şeyini karşılıyor. Pazara pek ihtiyaç duymuyor. 
KILIÇDAROĞLU: Pazarın bereketi sizin elinizde onu sağlayacağız.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6617896/chp-lideri-kilicdaroglu-soz-verdi-vallahi-de-billahi-de-bu-memleketi-duzeltecegim