60 Bin Atama İsteyen Öğretmenler Ankara'da Eylem Düzenledi!

20 bin atama kararını yeterli bulmayan atanamayan öğretmenler, Türkiye'nin dört bir yanından gelerek Ankara'da buluştu. Ulus Meydanında eylem düzenleyen öğretmenler, 40 bin atama yapılmasını talep ediyor. Yapılan eyleme katılan Haluk Levent ise şarkılar söyleyerek eylemi destekledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 2021 yılında 20 bin öğretmen atanacağının müjdesini vermişti. Bu atama sayısını yeterli bulmayan öğretmenler, eğitimin tasarrufu olmaz diyerek tepki gösterdiler.

Atanamayan Öğretmenler 60 Bin Atama İstiyor!

2021 yılında Ataması yapılmayan öğretmen sayısının 600 bini aştığı belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı için ayrılan bütçenin az olduğunu belirten öğretmenlerin sözcüsü düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

“Türkiye'nin dört bir yanından gelen, atama bekleyen öğretmenler olarak sesimizin duyulmasını ve harekete geçilmesini istiyoruz. 2021 yılı için belirlenen 20 bin öğretmen atamasına ek olarak bir atama daha gerçekleştirilmesini ve MEB'in 109 bin olarak duyurduğu öğretmen ihtiyacı göz önünde bulundurularak en baştan beri dillendirdigimiz gibi en az 60 bin atamanın gerçekleştirilmesini istiyoruz.”

Öğretmenlerin Ulus'ta yapmış olduğu bu eylemi, ünlü sanatçı Haluk Levent'te şarkılarıyla destekledi. 

Öğretmenlerin 60 Bin Atama Talebi Meclis Gündeminde

Ataması yapılmayan binlerce öğretmenin 60 bin atama talebi ise TBMM gündemine taşındı.  CHP'li vekiller arasında bulunan Yıldırım Kaya, Burcu Köksal, Ali Keven, Serkan Topal, Mustafa Adıgüzel, Suat Özcan ortak bir açıklama yaparak, Ankara'da buluşan öğretmenlerin taleplerinin yerine getirilmesini istediklerini belirttiler. 

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6621104/60-bin-atama-isteyen-ogretmenler-ankarada-eylem-duzenledi