Kemal Kılıçdaroğlu: Osmanlı Padişahına Nasip Olmayan Saraylarda Oturuyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Reformu'nun AKP hükümeti boyunca 23'üncü ekonomi paketi olduğunun altını çizdi ve şu sözlerle eleştiride bulundu:

"23'üncü paket. Sözde ekonomide reform yapacaklar. Allah aşkına, açıklanan bu pakette işsize iş bulacağız diye bir cümle var mı? Hiçbir Osmanlı padişahına nasip olmayan saraylarda oturuyorlar. Peki bu saraylarla ilgili tek cümlelik tasarruf var mı? Yok!" 

Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Ekonomi Reformu Eleştirisi Yaptı

CHP lideri ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resmi sosyal medya hesabından bir video mesaj paylaştı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Reformu'nu değerlendirdi. Bunun, açıklanan 23'üncü ekonomi paketi olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, pakette tasarruf olmadığını şu ifadelerle dile getirdi:

"Sözde ekonomide reform yapacaklar. Allah aşkına, açıklanan bu pakette işsizse iş bulacağız diye bir cümle var mı bu pakette? Hiçbir Osmanlı padişahına nasip olmayan saraylarda oturuyorlar. Peki bu saraylarla ilgili tek cümlelik tasarruf var mı? Yok! Hadi onlardan da vazgeçtim, 5'li çeteye dünyanın parasını ödüyoruz. Oradan bir tasarruf var mı? Oradan da yok" 

Kemal Klıçdaroğlu: Biz Yapacağız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video mesajında iktidarı kastederek ekonomide reform yapacak durumda olmadıklarını ifade etti ve işsize iş bulacaklarını şu sözlerle dile getirdi:

"Dağılmış vaziyetteler. Bize inanın ve bize güvenin. Reform nasıl olurmuş, halkın çıkarı nasıl korunurmuş, işsize iş nasıl bulunurmuş, o bizim işimiz. Onu biz yapacağız"

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6622297/kemal-kilicdaroglu-osmanli-padisahina-nasip-olmayan-saraylarda-oturuyorlar