Ankara Güvenpark Saldırısının 5. Yılında Yaşamını Yitirenler Özlemle Anıldı...

Kızılay Güvenpark’ta 13 Mart 2016'da terör saldırısı düzenlenmiş, yaşanan bu patlama sonucunda ise 36 vatandaş hayatını kaybetmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bugün düzenlenen anma törenine, yaşamını yitiren 36 kişi için 36 adet çam fidanı gönderdi. Mansur Yavaş 13 Mart 2016 tarihinde yaşanan terör saldırısını ise, sosyal medya üzerinden şu sözlerle andı:

“Güvenpark'ta hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 36 canımızı yitireli tam 5 yıl oldu. Acımız dün gibi taze. Unutmadık, unutmayacağız. Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum”

Kızılay Güvenpark'ta 36 Vatandaş Gözyaşları ile Anıldı!

Kızılay Güvenpark’ta terör örgütü PKK'nın  düzenlemiş olduğu bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden 36 vatandaş, tam patlamanın meydana geldiği noktada gözyaşları ile yad edildi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından gönderilen 36 çam fidanı ise yaşamını yitiren vatandaşların ailelerine teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, tarafından iletilen çam fidanlarını acılı ailelere teslim edilirken, Çokakoğlu baş sağlığı dileklerini ailelere iletti.

Mustafa Kemal Çokakoğlu “Çok Büyük Bir Acı...''

Ankara Güvenpark saldırısının 5.yılı, patlamanın tam olarak gerçekleştiği yerde otobüs duraklarında düzenlendi. Çam fidanlarını teslim etmek üzere Güvenpark'a gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu da masum vatandaşları hedef alan hain terör saldırısının 5. yılı için şu söylemlerde bulundu:

“Çok büyük bir acı. Hain terör saldırının 5. yılında hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Bugünün anısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, şehitlerimizin ailelerine adlarına dikilecek birer çam fidanı gönderdi”               

    

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6624465/ankara-guvenpark-saldirisinin-5-yilinda-yasamini-yitirenler-ozlemle-anildi