Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Esnafa Yardım Elini Uzatacak!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, koronavirüs pandemisi nedeniyle faaliyet gösteremeyen esnafa yardım elini uzatmak için çalışma yürüttüklerini bildirdi. Meslek ve esnaf odaları ile iş birliği yapan Kurt, bu iş birliği ile1500 esnafın Halk Market'ten yararlanmasına yardımcı olacak. 

Başkan Kurt'tan Örnek Davranış!

Başkan Kurt'tan diğer belediye başkanlarına örnek olacak bir davranış geldi. Pandemi sebebiyle ekonomik sıkıntılar yaşayan ve kepenk kapatan esnaf, Kurt sayesinde bir nebze olsun rahatlayabilecek. Kazım Kurt ilgili belediye başkan yardımcıları ve müdürlerine talimat vererek zorda olan esnafınOdunpazarı Belediyesi’nin sosyal yardım modeli olarak oluşturulan Halk Market'ten yararlanabilmelerinin önünü açtı.

Tam 1500 esnaf için oluşturulan ''Esnaf Kart'' ile esnaf vatandaşlar, Halk Market üzerinden alışveriş yapabilecek. Ayrıca Kazım Kurt, Halk Market'te satılan tüm ürünlerin esnaf üzerinden alınması konusunda da talimat verdi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un vermiş olduğu bu hizmetten oldukça memnun kalan esnaflar ise düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Yalnız olmadığımızı hissettik. Bu yaptığı çok ince bir davranış. Bizi yalnız bırakmadığı için Kazım Başkan’a teşekkür ediyoruz” 

''Pandemi Nedeniyle Ekonomik Sıkıntılar Yaşayan Esnafı Desteklemeye Devam Edeceğiz''

Konuyla ilgili konuşma yapan Başkan Kurt, Odunpazar bölgesinde yaşanan ve darda kalana herkese her konuda destek olacaklarını bildirdi. Odunpazarı Belediyesi olarak sosyal ve derman belediyecilik hizmeti vermeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Kurt, Halk Market sayesinde kimsenin gururunu kırmadan maddi yardımda bulunabildiklerini kaydetti.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan esnafın yalnız olmadığını belirten belediye başkanı, bu çalışmaların devam edeceği yönünde de sinyaller verdi. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6626505/odunpazari-belediye-baskani-kazim-kurt-esnafa-yardim-elini-uzatacak