İznim Olmadan Dışarı Çıkıyordu Dedi, Eşini Tabanca ile Öldürdü!

Hüseyin Temurtaş (34), eşi Hüsna Temurtaş'ı (30) tabanca ile vurarak öldürdü. İzmir'de yaşanan bu kadın cinayeti sorasında katil zanlısı Hüseyin Temurtaş, polise verdiği ifadede, "İznim olmadan dışarı çıkıyordu. Namusumu temizledim" dedi. Katil zanlısı Temirtaş'ın daha önce de pek çok kez eşine fiziksel şiddet uyguladığı da ortaya çıktı.

Eşine 5 El Ateş Etti

Dün saat 16.00 sıralarında, İzmir'de Ümit Mahallesi 7312 Sokak'ta bulunan bir apartmanın 3’ncü katında bulunan dairede yaşandı. İddialara göre, Hüseyin Temurtaş, tabancasını çıkarıp tartıştığı eşi Hüsna Temurtaş'a  doğrulttu ve 5 el ateş etti. Hüsna Temurtaş kanlar içinde yerde kaldı ve Hüseyin Temurtaş kiralık olduğu bilinen bir otomobille kaçtı. Ağır yaralı olarak sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Hüsna Temurtaş daha sonra Bornova Türkan Özilhan Hastanesi’ne kaldırıldı ve hastanede hayatını kaybetti. Genç kadının cenazesi, savcı incelemesi sonrasında otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

''İznim Olmadan Dışarı Çıkıyordu''

Polis ekipleri tarafından kaçak katil zanlısı Hüseyin Temurtaş, Bornova'da saklandığı evde yakalandı ve gözaltına alındı. Katil zanlısı Hüseyin Temurtaş'ın polise verdiği ifadesinde, "İznim olmadan dışarı çıkıyordu. Namusumu temizledim" dediği de öğrenildi. Daha önce eşine pek çok kez fiziksel şiddet uyguladığı ortaya çıkan Temurtaş'ın polisteki işlemleri sürüyor.

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6627313/iznim-olmadan-disari-cikiyordu-dedi-esini-tabanca-ile-oldurdu