İstanbul Valiliği ''Ben Böyle Devletin'' Diyen Vatandaş ile İlgili İnceleme Başlattıklarını Duyurdu!

İstanbul Valiliği, Arnavutköy’de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için bir vatandaşa para cezası uygulanmıştı. Bu ceza karşısında vatandaş "Haram olsun. Ben böyle devletin" gibi söylemlerde bulunmuştu. İstanbul valiliği yapmış olduğu açıklamada, olay ile ilgili geniş çaplı bir inceleme başlattıklarını duyurdu. 

''Konu ile İlgili İncelememiz Sürüyor''

Sosyal medyada bomba gibi düşen vatandaşın söylemleri sonrasında İstanbul Valiliği şu açıklamalarda bulundu: 

"Bahse konu videodaki olayın, İstanbul Arnavutköy’de, 14.03.2021 tarihinde yapılan uygulama sırasında yaşandığı anlaşılmıştır. Salgın tedbirleriyle ilgili dinamik denetim ilkeleri doğrultusunda; rehberlik ve yönlendirmenin esas olduğu, ancak buna ısrarla uymayanlar hakkında işlem yapılacağı hususu daha önce talimatlarla bildirilmiştir.
Söz konusu olay tüm yönleriyle incelenmekte olup; başta görevli personelimiz olmak üzere bütün arkadaşlarımız dinamik denetim ilkelerine hassasiyetle uyulması noktasında tekrar uyarılmıştır." 
İstanbul Arnavutköy’de, sokağa çıkma kısıtlamasında, kardeşinin doğum yapması üzerine hastaneye gittiğini iddia eden bir vatandaş, kendisine kesilen cezanın yüksek olduğunu söyleyip öfkelenerek “Haram olsun”, “Ben böyle devletin” ifadelerini kullanınca polis ile vatandaş arasında gerginlik yaşanmış, bu olaya ilişkin görüntüler de sosyal medyada gündem olmuştu.

 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6634204/istanbul-valiligi-ben-boyle-devletin-diyen-vatandas-ile-ilgili-inceleme-baslattiklarini-duyurdu