İYİ Parti Grup Toplantısında Küçük Kız Andımız'ı Okudu Akşener: Andımız'ın Sözleri Bazılarına Ağır Geliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Grup Toplantısı'nda konuşulan Andımız konusunda, "Genel Kurul kararından sonra, bu karara isyan ediyormuş gibi yapıyorlar. İbretlik gerçekten. Allah kimseyi böyle yoldan çıkartmasın" diyerek tepki gösterdi.

Kürsüye Çıkan Küçük Bir Kız Andımız'ı Okudu

Meral Akşener'in İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasından önce kürsüye çıkan bir kız öğrenci, Andımız'ı okudu. Öğrencinin kürsüden inerken Akşener’e "İyi dersler" demesi ise tebessüme yol açtı.

Akşener, Andımız'ın sözlerinin ağır geldiği kişilerin elbette bunu yasaklamak isteyeceğinin altını çizerek şöyle devam etti:

"Bu ülkede, Mustafa Kemallere idam fermanı yazanlar oldu. Bu ülkede, milletin Meclisi'nin üzerine ordu gönderenler oldu. Bu ülkede, milletine terörist diyenler oldu. Bu ülkede, Andımız'ı yasaklayanlar oldu. Aslında buna çok da şaşırmıyoruz. Çünkü onları anlayabiliyoruz. Andımız'ın sözleri ağır gelenler, elbette yasaklamak ister. Küçüklerini korumak yerine, onlara göz dikenler, elbette Andımız okunmasın ister.

''Cumhuriyet Hala Burada" 

''Cumhuriyet hâlâ burada. Çünkü bu topraklarda, milletini ve memleketini özünden çok sevenler, kendilerini ve koltuklarını, özünden çok sevenlere karşı, her defasında galip gelmiştir. Her zaman da galip gelecektir! Bakanlıklarımız içinde, ikisinin adının başında 'milli' kelimesi vardır. Kafiye olsun diye değildir. Zaten kafiyeli de değildir. Biri Milli Savunma Bakanlığı, diğeri de Milli Eğitim Bakanlığı'dır.''
''İşte o nedenle, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, milli kimliğimize vurgu yapan, milli şuuru besleyen Andımız'la, yargı üzerinden mücadeleye girmesi, acı olduğu kadar da ironiktir. ‘Yerli ve milliyiz' diyenlerin, aslında ne olmadıklarını göstermesi bakımından da bir o kadar öğreticidir. Biliyorsunuz, Danıştay'ın 2018 yılında verdiği, ‘Andımız yeniden okutulmalı' kararının ardından, bu kürsüden birçok defa, ‘Kararı uygulayın' çağrısı yaptım. Meclis Grubumuz, soru önergeleri verdi. Tüm bu süreçte, iktidardan da ortağından da ses çıkmadı. 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6637000/iyi-parti-grup-toplantisinda-kucuk-kiz-andimizi-okudu-aksener-andimizin-sozleri-bazilarina-agir-geliyor