Hendek Patlaması Davasında Hastaneye Kaldırılanlar Oldu

Sakarya Hendek ilçesinde Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nda yaşanan patlamaya ilişkin dava duruşmasında gerilimin dozu yükseldi. Hayatını kaybeden  Sebahattin Tepeçınar’ın yakınları fenalık geçirdi. Davada, gerginlik nedeniyle duruşmaya bir süre ara verilirken Sebahattin Tepeçınar’ın yakınlarından bazıları ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

İfade Verirken Tansiyon Yükseldi

Davada Sebahattin Tepeçınar’ın yakınları ifade verirken tansiyon yükseldi. Sebahattin Tepeçınar’ın kardeşi Sadettin Tepeçınar  fabrika sahibi Yaşar Çoşkun’dan "Katil" diye söz etti. Bu esnada fenalık geçiren Tepeçınar’ın kardeşi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

"Onu Baro Başkanı Seçenlere Yazıklar Olsun"

Patlamada hayatının kaybedenlerin yakınlarından birisi de Sakarya Baro Başkanı’nı şikayet eden ifadeler söyledi:

Ben Sakarya Baro Başkanı'nın böyle bir olayda karşı tarafın avukatı olmasından mustaribim. Yazıklar olsun. Onu baro başkanı seçenlere yazıklar olsun. Sakarya Barosu hukuk komisyonunda oylama yaparken çekimser kalıyor. Nasıl barosunuz, nasıl baro başkanısınız? Beni taciz ediyorlar bir de olay çıkarayım diye taciz ediyorlar içeride. Buradan kolluk kuvvetlerine de rica ediyorum. Hepimiz kardeşiz bana özellikle terörist muamelesi yapmayın, başımı döndürüyorum kolluk kuvveti. Ya bana yapmayın bunu, nefes almaya korktum yeter artık.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6638200/hendek-patlamasi-davasinda-hastaneye-kaldirilanlar-oldu