Kılıçdaroğlu Kadınlara Seslendi: Haklarınıza, Hukukunuza Sahip Çıkın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine karşı, "iktidardaki zorbaya kadınların dersini vereceğini" belirterek “Haklarınıza sahip çıkınız. Hukukunuza sahip çıkınız” diyerek kadınlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım” dedi.

''Bir Devlet Gece Yarısı Kararnamesiyle Yürütülmez''

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine sosyal medya hesabından video mesajıyla kadınlara haklarınıza sahip çıkın çağrısı yaptı ve ekledi:

“Sevgili halkım. Bir devlet gece yarısını kararnamesiyle yönetilemez. Bir gece yarısı kararnamesiyle 42 milyon kadının hakkı hukuku onların ellerinden alınamaz. Bu videomu izleyen bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum: Haklarınıza sahip çıkınız. Hukukunuza sahip çıkınız. Sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz.
Kız çocuklarınızın hakkına hukukuna sahip çıkınız. Ben söz veriyorum. Her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım. Adaletten yana olacağım. Sizden yana olacağım. Sizin hakkınızdan hukukunuzdan yana olacağım. Sizin hakkınızı, hukukunuzu her platformda savunacağım.”

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6795212/kilicdaroglu-kadinlara-seslendi-haklariniza-hukukunuza-sahip-cikin