Gergerlioğlu Hakkında TBMM'de Attığı Sloganlar Sebebiyle Soruşturma Başlatıldı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TBMM’de gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında “terör örgütü propagandası yaptığını” öne sürerek soruşturma başlattığı biliniyor. Ankara Cumhuriyet Savcısı Ersoy Yıldız’ın üstlendiği soruşturmada Gergerlioğlu’nun TBMM Genel Kurulu’ndan HDP Grubu’na giderken “Biji serok Apo” sloganı attığını bildirdi. Bu slogan nedeniyle terör örgütü propagandası yapıldığı iddia edildi.

''Gergerlioğlu Terör Örgütü Propagandası Yapıyor'

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından TBMM’de HDP Grup Yönetimi’nde nöbet tutan ve yer yatağı seren HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, bu sabah itibariyle gözaltına alındı. Gergerlioğlu’nun göz altına alındıktan sonra Kavaklıdere Polis Merkezi’ne götürüldü. Soruşturmayı üstlenen Yıldız’ın Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği talimat yazısında ise Gergerlioğlu hakkında şu bilgilere yer verildi:

“17 Mart 2021 günü milletvekilliği düşürüldükten sonra saat 19:25'te Meclis Genel Kurulu salonundan çıkarak basın mensuplarına demeç vererek, ikinci katta bulunan HDP parti grup katına yürüyerek çıkarken beraberinde bulunan kişiler de dahil olmak üzere grup içerisinden ‘Biji serok Apo’ sloganlarının atıldığı, bu şekilde yanındaki kişilerle de birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi koridorlarında terör örgütü elebaşı ve terör örgütü lehine slogan atılmak suretiyle terör örgütü propagandası da yapıldığı tespit edildi.”
 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6797439/gergerlioglu-hakkinda-tbmmde-attigi-sloganlar-sebebiyle-sorusturma-baslatildi