Türkiye Varlık Fonunun 1,25 Milyar Euro Borçlu Olduğu Açıklandı!

Türkiye Varlık Fonunun, 1,25 milyar euro borçlandığı açıklandı. iki yıl vadeli sendikasyon kredisi maliyetinin 2019 yılında oluşan maliyetin altında kaldığı ve Euribor + yüzde 2,25 olarak gerçekleştiği de bildirildi.

Türkiye Varlık Fonu 1.25 Euro Borçlu!

Türkiye Varlık Fonu Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’dan gelen 11 ülkeden 14 bankanın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda 1,25 milyar euro tutarındaki sendikasyon kredisi işlemleri tamamladı. Mart 2019’da kullanılan 1 milyar euroluk sendikasyon kredisi yenilenirken, 4 yeni bankanın da bu anlaşmaya dahil edildiği bildirildi. iki yıl vadeli kredinin yıllık maliyetinin 2019 yılında oluşan maliyetin 25 baz puan altında kaldığı ve Euribor+yüzde 2,25 olarak gerçekleştiği de kaydedildi. ICBC ve Citibank’ın eş koordinatörlüğünü ile gerçekleşen Türkiye Varlık Fonunda, 1,4 milyar euro talep işlem alındı. İşlemde ise ICBC lider talep toplayıcı, Citibank talep toplayıcı ve dokümantasyon temsilcisi, HSBC ise kredi temsilcisi Tügörev aldı.

Sendikasyon kredisine Arab Banking Corporation, Emirates NBD, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, J.P. Morgan, Qatar National Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation yetkilendirilmiş lider düzenleyici olarak; Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Bank of America, Barclays ve Société Générale de lider düzenleyici seviyesinde katıldı.

- OKU HABER, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6809028/turkiye-varlik-fonunun-125-milyar-euro-borclu-oldugu-aciklandi