İyi Partililer, Okul Önlüğü Giyerek ''Öğrenci Andı'' Kararını Protesto Etti!

Danıştay'ın "Öğrenci Andı" kararına, İYİ Parti birçok ilde eylem düzenleyerek tepki göstermeye devam ediyor. Kastamonu il başkanlığı üyeleri, özel diktirdikleri siyah önlükleriyle Nasrullah Meydanı'nda toplanarak "Öğrenci Andı"nı okudu. İl Başkanı Mehmet Çıvgın'ın konu hakkında şu yorumda bulundu:

"Biz İYİ Parti olarak andımızın okutulması yönünde mücadelemize devam edeceğiz" 

''Andımızın Okutulması Yönünde, Mücadelemize Devam Edeceğiz''

Danıştay geçtiğimiz günlerde, "Öğrenci  Andı”nın okullarda okutulmaması yönünde bir karar almıştı., İYİ Parti, geçtiğimiz Çarşamba günü Kastamonu'da siyah önlükler giyerek eylem düzenledi. 64 yaşındaki il başkanı Çıvgın'ın düzenlediği eylemde, parti üyeleri siyah önlük ve yakalıklarını giyinip, "Öğrenci Andı"nı okudu. Eylem alkışlarla sona erdi.

Çıvgın, eyleme ilişkin şunları söyledi:

"Andımızla ilgili bir basın açıklaması yapmayı uygun gördük. Bu basın açıklamasında da önlüklü, yakalıklı, öğrenci kıyafetiyle bunu gerçekleştirmek istedik. Bu noktada arkadaşlarımızla görev bölümü yaparak, önlüklerin, yakalıkların diktirilmesi görevi paylaşıldı. Maske mesafe kurallarına dikkat ettik. Güzel bir anı oldu. Biz İYİ Parti olarak andımızın okutulması yönünde mücadelemize devam edeceğiz."

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6863079/iyi-partililer-okul-onlugu-giyerek-ogrenci-andi-kararini-protesto-etti