Türkiye Müteahhitler Birliğinin Yeni Başkanı Erdal Eren Oldu

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin (TMB), 33’üncü Olağan Genel Kurulu yapıldı. Birliğin yeni başkanı, 2004- 2011 yıllarında da aynı görevi üstlenmiş olan Erdal Eren oldu. 69 yıl önce kurulan TMB, 33’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini belirledi. Seçimlerin ardından Mithat Yenigün, TMB başkanlık görevini Erdal Eren’e devretti.

10 Yıl Aradan Sonra Yeniden

Seçimlerin ardından açıklama yapan ve 2004- 2011 yıllarında da aynı görevi üstlenmiş olan TMB Başkanı Erdal Eren, Türk müteahhitlerin gerek yurtiçinde gerekse yurt dışında zor bir süreçten geçtiğini ifade etti. Böyle bir süreçte 10 yıl aradan sonra tekrar TMB Başkanlığı görevini üstlendiğini hatırlatan Eren, şöyle devam etti:

“Mevcut yönetimin bıraktığı noktadan daha ileriye gitmek için çalışacağız. Hem üyelerimizin hem inşaat sektörünün hem konut sektörünün hem de genel olarak ülkemizin sorunları için fikirler üretmeye, çözüm önerileri sunmaya çalışacağız. Arkadaşlarımla beraber elimizden geldiğince bir sivil toplum örgütü olmanın sorumluluğunu yerine getirmeyi hedefliyoruz” 

“Ülkemizin Bu Zor Yıllarında Problemlere Birlikte Çare Arayacağız''

Birliğin genel kurul toplantısına bakanların katıldığını hatırlatan Erdal Eren, STK ve ve kamu ile birlikte çalışacaklarının altını çizerek şöyle ekledi:

“Bu, TMB’nin daha önceki yönetimiyle bakanlıklar arasındaki iletişimin iyi olduğunu gösteriyor. Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın da ifade ettiği gibi sivil toplum örgütleri ile Ticaret Bakanlığı’nın arasında güzel bir koordinasyon kurulmuş durumda. Sayın Bakanın kurduğu istişare kurulu ve TMB’nin kurucuları arasında olduğu DEİK üzerinden diğer STK’lar ile kurulmuş olan iyi ilişki ve koordinasyonu sürdüreceğiz. TOBB, TİM, TİSK, DEİK gibi STK’lar ile birlikte doğru fikirler üretip, ülkemizin bu zor yıllarında problemlere çareyi birlikte arayacağız. Türkiye’nin kalkınması için STK’lar ve kamu ile işbirliğini mutlaka devam ettireceğiz ve geliştireceğiz. STK’ların kendi sorumluluklarına sahip çıkarak eleştirecekleri şeyler varsa eleştirebilmelerini ama çözüm önerilerini de ortaya koymaları gerektiğini düşünüyorum.”

Genel Kurulda 3 Yıllığına Görev Alacak İsimler de Seçildi

Genel kurulda 3 yıllığına görev alacak Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu’na şu isimler seçildi:

“Erdal Eren, Başar Arıoğlu, Hüseyin Arslan, İhsan Çetinceviz, Deha Emral, Müfit Eren, Süheyla Çebi Karahan, Cahit Karakullukçu, Ferhat Nasıroğlu, Tevfik Öz, Erdem Tavas, Kartal Usluel, Murat Üstay.”

TMB Denetleme Kurulu’na ise Nevzat Saygılıoğlu, Selim Akın ve Özgür Peker seçildi.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6877088/turkiye-muteahhitler-birliginin-yeni-baskani-erdal-eren-oldu