Ataşehir Belediyesi'nden Otizme Farkındalık Yaratmak İçin Otizmin Farkındayız Geri Dönüşümle Yanındayız Projesi

Otizme farkındalık oluşturmak amacıyla Ataşehir Belediyesi, CarrefourSA, Tohum Otizm Vakfı, AGİD ve Exitcom’un işbirliğiyle başlatılan ve 3 yıldır devam eden proje, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanındayız

“Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanınızdayız” sloganıyla gerçekleştirilen projeyle, kullanılmayan elektronik eşyalar toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor. Elde edilen gelir de otizmli çocukların eğitimleri için bursa dönüşüyor.

Kullanılmayan elektronik eşyalar, Ataşehir Belediyesi hizmet binalarında, CarrefourSA’larda ve mahalle muhtarlıklarında toplanıyor.

Bugüne Kadar Toplam 6 Bin 831 KG E-Atık Toplandı

“Otizmin Farkındayız Geri Dönüşümle Yanındayız” projesi kapsamında bugüne kadar 6 bin 831 kilogram e-atık toplandı. Yüzde 26,84’ü metal, yüzde 4,78’si değerli metal, yüzde 19,23’ü plastikten oluşan atıklar, ikincil endüstrilere hammadde olarak kazandırıldı. Yüzde 47,49’u da değerlendirilemeyen atık kategorisinde olduğu için elektrik enerjisi elde edilmek üzere lisanslı yakma tesisine gönderildi.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6881312/atasehir-belediyesinden-otizme-farkindalik-yaratmak-icin-otizmin-farkindayiz-geri-donusumle-yanindayiz-projesi