CHP'li Sevda Kılıç, Aslı Özkısırlar'ın Yaşamını Yitirmesinden Dolayı Bakan Koca'yı İstifaya Çağırdı

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, İzmir’de Aslı Özkısırlar’ın yaşamını yitirmesinden hükümeti ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı sorumlu tutarak, istifa çağrısında bulundu. Kılıç, "Bu ve bundan önce yaşanan ölümlerdeki sorumluluklarından dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve diğer yetkililer istifa etmelidir” dedi.

''İnsanları İşini Doğru Yapan Şeffaf Yönetimler Korur''

Sevda Erdan Kılıç yazılı açıklama yaparak, AKP iktidarının halktan bilgileri saklayarak ve gereken önlemleri zamanında almayıp, pandemi sürecini şeffaf bir şekilde yürütmediğini belirterek AKP kongreleri için, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığı kanaatindeyim” diyen Bakan Koca’ya, şöyle seslendi

“Peki görevinizi yapamadığınız için yaşamını yitiren Aslı’yı gündemde tutalım mı? Ne dersiniz? İnsanları koca koca beton yığınları değil; işini doğru yapan, şeffaf ve tutarlı yönetimler korur”

"AKP Halkın Boynuna İlmeği Geçirdi''

Pandemi sürecinde artan vaka ve ölüm sayıları ile Türkiye’nin üçüncü piki yaşadığına dikkat çeken Erdan Kılıç, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve hükümeti bu olumsuz tabloya seyirci kalmakla suçlayarak şöyle ekledi:

“Nisan itibariyle; günlük vaka sayısı 42 bin 308’e, vefat sayısı 179’a yükseldi. Peki bu tablo karşısında AKP iktidarı ve Sağlık Bakanlığı ne yapıyor? Onlar da seyirci gibi bu tabloyu izliyor. Seyirci olmak yerine pandemiye karşı her türlü önlemi alması ve vatandaşların yaşam hakkını koruması gerekenler, gencecik bir canın daha kayıp gitmesine engel olamamışlardır. AKP ülkenin boynuna ilmeği geçirdi, adeta altındaki sandalyeyi tekmeliyor.”

"İsveç'e Şov İçin Ambulans Uçak Gönderenler, Aslı'ya Bir Yatağı Çok Gördüler "

İzmir’de hastanelerde yer bulamadığı için yaşamını yitirdiği belirtilen Aslı Özkısırlar’ın ölümünden hükümet ve Sağlık Bakanı Koca’nın sorumlu olduğunu öne süren Erdan Kılıç, konuyu soru önergesi ile TBMM gündemine taşıyacağını da ifade etti. Kılıç, “İsveç’e şov için ambulans uçak gönderenler Aslıya bir yatağı çok gördüler” dedi.

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6888396/chpli-sevda-kilic-asli-ozkisirlarin-yasamini-yitirmesinden-dolayi-bakan-kocayi-istifaya-cagirdi