Nefis Yemek Tarifleri En Çok Deftere Eklenenler Listesi : Etsiz Yemekler

Nefis Yemek Tarifleri en çok deftere eklenenler arasında hepimizin yakından tanıdığı etsiz yemekler ve onlara eşlik eden meze ve salatalar bulunmaktadır. Sebze ağırlıklı yemekler ile beslenen kişiler için Nefis Yemek Tarifleri instagram hesabında da yüzlerce alternatif yer almaktadır. İşte, Nefis Yemek Tarifleri Oktay Usta kanalında da sıklıkla yer verilen lezzetler.

Etsiz Yemekler ile Nefis Yemek Tarifleri En Çok Deftere Eklenenler Listesi 2021

Etsiz yemekler Nefis Yemek Tarifleri , siz et yemeyen veya sebze ağırlıklı beslenen kişiler için büyük bir imkan sunmaktadır. Yüzlerce farklı çeşidi ile vejetaryenlerin de çok sevdiği yemek tarifleri ile tanışmaya hazır mısınız? İşte, ne pişirsem etsiz hangi yemeği yapsam diyenlere öneriler. 

1 - Kabakla Yapılan Etsiz Yemekler 

Kabakla yapılan etsiz yemekler sağlık açısından da avantajlı bir tercihtir. Kabak yemeklerinde içerisine ekleyeceğiniz ota önem vermelisiniz. Bazıları dere otu severken bazıları sevmeyebilir. İsterseniz yemeğinize hiç baharat ya da ot katmayarak direkt yoğurtla da tüketebilirsiniz. İşte, birbirinden lezzetli kabak içeren pratik yemekler :

a - Nefis Yemek Tarifleri Kabak Çorbası Tarifi

Siz de Nefis Yemek Tarifleri en çok deftere eklenenler arasında yerini alan bu lezzetli ve besleyici çorbayı yapmak istiyorsanız, aşağıdaki malzemeleri bulundurmanız gerekmektedir. İşte, mis gibi bir kabak çorbası tarifi

Malzemeler:

Kabak Çorbası Tarifi 

b - Etsiz Sebzeli Kabak Yemeği

Nefis Yemek Tarifleri en çok deftere eklenenler arasındaki bu tarif ile kabak yemeği yerine kabaklarla salata da yapabilirsiniz. Salatalık gibi bir ürün olduğu için kolayca salatalara malzeme şeklinde kullanılabilir. Ayrıca kabak patlıcan ve biberle güzel bir türlü yemeği de yapabilirsiniz. 5 Çayı Menüleri -- Nefis Yemek Tarifleri arasında da yerini alan bu yemek oldukça pratiktir. İşte, etsiz sebzeli kabak yemeği yapılışı. 

Etsiz Sebzeli Kabak Yemeği Malzemeleri 

Nefis Yemek Tarifleri Etsiz Sebzeli Kabak Yemeği Yapılışı

c - Nefis Yemek Tarifleri Kabak Sandal Tarifi

Hem çok lezzetli hem de çok şık bir etsiz yemek arıyorsanız, Nefis Yemek Tarifleri en çok deftere eklenenler arasındaki bu lezzet tam da size göre. Üstelik çok da kolay. İşte, yapılışı. 

Nefis Yemek Tarifleri Kabak Sandal Tarifi Malzemeleri

Nefis Yemek Tarifleri Kabak Sandal Hazırlanışı 

2 - Etsiz Fırın Yemekleri

Nefis Yemek Tarifleri fırında makarna çeşitlerinden tutun da basit malzemelerle yapılan yemekler arasında et içermeyen onlarca çeşit vardır. Hatta etsiz yemekler Nefis Yemek Tarifleri takipçilerinin defterlerine eklediği en beğenilen tarifler arasında yerini almaktadır. Siz de etsiz fırın yemekleri ile 5 çaylarını ve beklenmeyen misafirleri karşılayabilirsiniz. 

a - Nefis Yemek Tarifleri En Çok Deftere Eklenenler : Fırında Makarna Tarifi

Hemen hemen herkesin zevkle tükettiği fırında makarna etsiz yemekler arasında en sevilenlerden biridir. Bir de bunu su böreği lezzetinde yapabiliyorsanız, Nefis yemek tarifleri, en çok deftere eklenenler 2020 listesindeki bir tadı ortaya çıkarmış olursunuz. İşte, su böreği tadında fırında makarna tarifi :

Fırında Etsiz Makarna Tarifi Malzemeleri

Beşamel Sosu İçin : 

Fırında Makarna Üzeri İçin: 

Fırında Etsiz Makarna Yapılışı 

b - Tepside Kumpir Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri en çok deftere eklenenler arasında yer bulan tepside kumpir tarifi hem çocuklarınız hem de sizin damak tadınıza uyacak. Hem besleyici hem de bir o kadar lezzetli bir tarif için ihtiyaç duyacağınız şeyler ise oldukça basit. İşte, tarifimiz. 

Nefis Yemek Tarifleri Tepside Kumpir Tarifi Malzemeleri

Tepside Kumpir Tarifi Hazırlanışı 

c - Nefis Yemek Tarifleri Kremalı Patates Yemeği 

Lezzetli ve bir o kadar da doyurucu bu Nefis Yemek Tarifleri kahvaltı önerisi ile 5 çaylarına da hızlıca hazırlanabilirsiniz. İşte, hem pratik hem de lezzetli bir etsiz yemek tarifi. 

Fırında Kremalı Patates Tarifi Malzemeleri

Nefis Yemek Tarifleri Fırında Kremalı Patates Tarifi Yapılışı 

3 - Değişik Sebzeli Etsiz Yemekler ile Pratik Akşam Yemekleri

Değişik etsiz yemek türleri sulu veya kuru şekilde yapabilirsiniz. Kolay yemek tarifleri arasında sebzeleri kullanarak yapabilecekleriniz birçok alternatif bulunmaktadır. Siz de Etsiz Yemek Tarifleri Oktay Usta menülerine göz gezdirebilir ve oldukça kolay tarifler ile tanışabilirsiniz. 

a - Nohut Salatası Tarifi ile Pratik Nefis Yemek Tarifleri

Kolay yemek tarifi türleri arasında nohut salatası düşünebilirsiniz. İçerisine dilediğiniz yeşillik ve baharatı katarak haşlanmış nohut salatası elde edebilirsiniz. İşte, değişik yemek tarifleri - nefis yemek tarifleri en çok deftere eklenenler arasından nohut salatası. 

Nohut Salatası Malzemeleri

Nohut Salatası Yapılışı 

b - Başemel Soslu Fırında Sebze Graten Tarifi

Pratik yemekler arasında sulu ve susuz şekilde yapacağınız beşamel soslu fırın sebze tarifi en iyi seçenekler arasındadır. Beşamel soslarını kendi limitlerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Nefis Yemek Tarifleri Fırında Beşamel Soslu Sebze Graten Malzemeleri

Beşamel Sosu İçin:

Fırında Beşamel Soslu Sebze Graten Yapılışı

c - Güveçte Bulgurlu Biber Dolması Tarifi

Güveç sebzeli yemekler uzun sürede pişirmeye zamanı olanlar için etkili olacaktır. Bulgurlu biber dolması tarifi bu şekilde yapılabilir. Bulgurun uzun süre güveçte pişmesi sağlık açısından faydalı olacaktır. Sebze yemekleri yaparken doyuruculuğu artırmak için bulgur kullanmak pirinçten daha iyidir. Pirinçte kan şekerini yükselten bir etki bulunmaktadır.

Güveçte Biber Dolması Tarifi Malzemeleri

Sosu İçin: 

Güveçte Biber Dolması Tarifi Hazırlanışı

4 - Nefis Yemek Tarifleri : Patlıcanlı Yemekler

Etsiz sulu yemekler içerisinde patlıcanlı yemekleri birçok yemekle kombin edebilirsiniz. Çok sayıda farklı tarife konu olan patlıcan, özellikle Türk yemek kültüründe büyük bir öneme sahiptir. Siz de vejetaryen karnı yarık, zeytinyağlı kuru patlıcan dolması ve fırında kaşarlı patlıcan tarifi gibi birçok alternatifi tercih edebilirsiniz. İşte, Nefis Yemek Tarifleri, en çok deftere eklenenler arasındaki, lezzetli mi lezzetli etsiz patlıcan yemeği tarifi. 

Etsiz Patlıcan Yemeği Malzemeleri 

Etsiz Patlıcan Yemeği Yapılışı 

b - Nefis Yemek Tarifleri En Çok Deftere Eklenenler : Etsiz Patlıcan Mücver

Nefis Yemek Tarifleri Poğaça severlerin de sıklıkla yaptığı mücver türlerinden biri de patlıcan mücverdir. Mücver ayrıca Şipşak Ramazan menüsü tarifleri arasında da yerini almıştır. Siz de hem lezzetli hem de besleyici bir etsiz yemek tatmak istiyorsanız, Nefis Yemek Tarifleri Patlıcan Mücver tarifine göz atınız. 

Nefis Yemek Tarifleri Patlıcan Mücver Malzemeleri

Patlıcan Mücver Yapılışı 

c - 5 Dakikada Hazırlayabileceğiniz Patlıcan Kebabı

Etsiz patlıcan yemekleri arasında yerini alan bu yeni tarif Nefis Yemek Tarifleri aşçıları tarafından da sıklıkla yapılmaktadır. İşte, fırında patlıcan kebabı tarifi. 

Nefis Yemek Tarifleri Patlıcan Kebabı Malzemeleri

Nefis Yemek Tarifleri Patlıcan Kebabı Hazırlanışı 

5 - Etsiz Tencere Yemekleri ile Pratik Yemekler

Etsiz yemekler nefis yemek tarifleri tarifleri arasından diyet yemeklerini arıyorsanız, doğru seçim yapmalısınız. Etsiz yemek Oktay Usta tarifleri üzerinden de ayrıca bir kanal açarak listenizi zenginleştirebilirsiniz. Etsiz tencerede yapılan yemekler konusunda ne yemek yapsam derdiniz olmasın diyorsanız pratik aksam yemekleri ararken mutlaka ne istediğinizi bilerek hareket etmelisiniz. Basit yemek tarifleri içerisinde bulunan türler sayesinde kendinizi hafiflemiş bulabilirsiniz..

a - Nefis Yemek Tarifleri En Çok Deftere Eklenenler Zeytinyağlı Barbunya Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri mutfağının zengin yemek kültüründe Türk yemeklerinin büyük bir yeri vardır. Özellikle zeytinyağlılar ile ünlü olan Türk mutfağının en lezzetli tencere yemeklerinden biri olan zeytinyağlı barbunya nasıl yapılır ? İşte, detayları...

Zeytinyağlı Barbunya Malzemeleri 

Zeytinyağlı Barbunya Hazırlanışı 

b - Zeytinyağlı Enginar Tarifi 

Siz de hem çok besleyici hem de değişik bir yemek ile akşam yemeğinizi doyurucu hale getirmek istiyorsanız, zeytinyağlı enginar tarifi tam da size göre. Etsiz tencere yemekleri deyince şüphesiz ki akla Ege mutfağı gelir. İşte, Ege mutfağından benzersiz bir yemek. 

Zeytinyağlı Enginar Tarifi Malzemeleri

Zeytinyağlı Enginar Tarifi Yapılışı 

c - Portakallı Kereviz Yemeği : Etsiz Tencere Yemekleri

Yine bir Ege mutfağı yemeği olan portakallı kereviz yemeği her damak tadına uygun bir tariftir. İçerisindeki malzemelerin besleyici ve doyurucu olması ise bu yemeğin çok daha fazla sevilmesini sağlıyor. Ayrıca bu yemeği kereviz yerine yer elması koyarak da pişirebilirsiniz. İşte, portakallı kereviz yemeği ve tarifi. 

Portakallı Kereviz Yemeği Malzemeleri

Portakallı Kereviz Yemeği Hazırlanışı 

Bonus : Yulaflı Sütlü Tarifler

Etsiz proteinli ana yemekler denince akıllara gelen ana yemeklerde baklagiller idealdir. Baklagillerden nohut- mercimek, kırmızı mercimek, fasulye ile hem salata hem de her türlü sulu yemek yapabilirsiniz. Haşlama bakliyat, doğal etsiz proteinlerden yapılabilir. Etsiz ve tavuksuz yemekler arayanlar için ayrıca lifli sütlü tarifler de kullanılabilir. Bu genellikle sabah öğünü olarak değerlendirilmektedir. Yulaf ve muz karışımını büyükçe bir tabakta tüketebilirsiniz.

Meyveli Yulaflı Kurabiye Tarifi ile Nefis Yemek Tarifleri Kurabiye İkramlıkları

Türkiye'nin en çok takip edilen yemek YouTube kanallarından biri olan Nefis Yemek Tarifleri kurabiye önerileri ile de büyük ses getirdi. Öyle ki birçok anne, çocuklarına besleyici bir kurabiye yedirmek için bu tarifi kullandı. İşte, meyveli yulaflı kurabiye tarifi ve malzemeleri. 

Yulaflı Kurabiye Tarifi Malzemeleri

Yulaflı Kurabiye Tarifi Hazırlanışı 

- OKU HABER, Gurme bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6889493/nefis-yemek-tarifleri-en-cok-deftere-eklenenler-listesi-etsiz-yemekler