Kılıçdaroğlu'ndan İktidara Gönderme: ''Ne Darbesi Kardeşim?''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 104 emekli amiralin yayınladığı bildirinin ardından yaşanan tartışmalara ilişkin şu yorumlarda bulundu:

"Ne darbesi? Darbe yok, amaç gündem değiştirmek. Esnafın, işçinin, işsizin derdini örtmek için 'Vayy bize darbe' diye amirallerin Montrö açıklamasına mal bulmuş mağribi gibi saldırdılar. Ne darbesi kardeşim ne bu paranoya? Ama artık kimse yemiyor bu numaraları"

''Esnafın, Çiftçinin Derdi Konuşulmasın Diye...''

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında bugün bu konuyu gündeme getirerek, iktidarın halihazırda konuşulması gereken konuların üzerini kapamaya çalıştığını iddia etti:

"Vay efendim Türkiye'de darbeciler var... Ne darbesi ya? Montrö Sözleşmesi dolayısıyla emekli büyükelçiler açıklama yaptı tık yok, emekli amiraller açıklama yaptı, vay efendim yeniden darbe! Ne darbesi kardeşim, ne darbesi? Bütün bunların üstünü örtmek için. Esnafın, çiftçinin derdi konuşulmasın diye. Koro halinde milletin derdiğini bir yere çekeyim. Sen çıkıp baştan; 'ne Montrö'sü ne Lozan'ı kardeşim ikisi de bizim güvencemizdir' desen zaten bir sey olmayacaktı. Yok kardeşim, geçti onlar. Kimse yemiyor artık bu numaraları. Adam emekli amiral. Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı? Bunlar gerçekten akıllarını peynir ekmekle yemişler. Bu kadar saçmalığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç görmedi ve duymadı."

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6900317/kilicdaroglundan-iktidara-gonderme-ne-darbesi-kardesim